Hizmet verdiği havayolu şirketlerinin ve yolcularının ağır kış şartlarından etkilenmemesi için yoğun önlem alan TGS, kar yağışı altında yürüteceği hizmetlerin aksamaması için aprona mobil ofis kurdu. Uçaklara buzlanmayı önleyici/ buz çözücü sıvı uygulaması yapan araçlarının yanı sıra modifiye ettiği kar kürüme araçlarını da devreye alan şirket, tonlarca buz çözücü sıvıyı da hazır bulunduruyor.


APRONA MOBİL OFİS
TGS, uçaklara verilen de-icing/ anti-icing hizmetini yerinde gözlemlemek ve ağır kış şartlarında yürüttüğü operasyonun takibini yapmak amacıyla pist başına yakın bir bölgeye mobil ofis kurdu. 15 personelin soğuktan etkilenmeden görev yapabilmesi amacıyla kurulan mobil ofis, koordinasyon merkezi olarak çalışacak. Apronda yaşanması muhtemel tüm sorunlar buraya aktarılacak ve aksaklığı giderecek ekipler yine buradan yönlendirilecek.


TRAKTÖRLER MODİFİYE EDİLDİ
11 adet buz çözücü/ buzlanmayı engelleyici sıvı uygulamak için tasarlanan araca sahip olan TGS, uygulamayı yapmak için 8 adet bagaj aracı da kar kürüme için modifiye edilerek önlerine kepçe taktı. Araçların giremediği dar alanlar için de onlarca ahşap ve metal kar kürüme aletleri de hazırlandı. Yolcuların güvenli bir şekilde uçaklara transferini sağlamak amacıyla, merdivenlerinin basamakları ve binaların çevresinde oluşacak buzlanmaya karşı önlem amaçlı 3 tondan fazla üre stoklandı. Buzlanmanın etkili olduğu servis yollarına da uygulanacak 10 bin litre solüsyon uygulamaya hazır bekletiliyor. TGS Basın Müşavirliği