Dünyanın en büyük özel sermayeli VIP uçak dönüşüm ve bakım merkezi olan AMAC Aerospace, Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor. Merkezi İsviçre Basel olan firma Türkiye’de 2012 yılında İstanbul Havalimanı’nda Sancak Air’den aldığı hangardan sonra Bodrum- Milas Uluslararası Havalimanı’nda da yeni hangar açıyor.
Amac Aerospace, Boeing 777/747 gibi büyük gövdeli uçaklardan Gulfstream/Bombardier gibi iş jetlerine kadar geniş bir yelpazedeki özel uçaklara bakım ve modifikasyon hizmeti veriyor. Merkezi İsviçre’nin Basel şehrinde bulunan Amac Aerospace, 2012 yılından itibaren Amac Aerospace Turkey firmasıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki 1500 m2 lik bakım merkezinde çalışmalarına devam ediyor. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda Dassault Falcon ve Pilatus PC-12 iş jetleri yetkili servisi olarak hizmet veren Amac Aerospace, İstanbul’daki bakım merkezine ek olarak Bodrum Milas Uluslararası Havalimanı’nda da yeni hangarıyla hizmet verecek.
Bodrum Milas Uluslararası Havalimanı’nda hem ticari uçaklara hem de iş jetlerine bakım ve modifikasyon hizmeti verecek bir hangar inşaatına başlayacak olan Amac Aerospace’in yeni hangarı 6400m2’lik bir alana inşa edilecek. DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) tarafından 6400m2’lik bir alan tahsis edilen Amac Aerospace’in yeni hangarı iki adet dar gövdeli uçak ya da altı adet iş jetine aynı anda ağır bakım yapacak büyüklükte olacak ve gereken tüm atölye depo ve ofis alanlarını içerecek. İnşaata en kısa sürede başlanarak hangarın 2016 yılı sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.


Bodrum Milas’ta açılacak yeni hangar ile ilgili açıklama yapan Amac Aerospace Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Kadri Muhiddin; ’’Planlamamıza uygun olarak Türkiye’deki yatırımlarımıza emin adımlarla devam ediyoruz. Dünyaca ünlü tatil merkezi Bodrum-Milas Havalimanındaki iş jeti trafik yoğunluğu ve artan ticari uçak sayısı ve trafiğinin böyle bir ihtiyaç yarattığını gördük. Basel İsviçre ve İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki tesislerimizde kaliteli ve zamanında hizmet verme anlayışımızı Bodrum’da açılacak yeni hangarımızda da aynı ciddiyetle devam ettireceğiz’’ dedi.