Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketleri yaz tarifesi çerçevesinde 101 ülkede 316 noktaya uçuyor – Yolcular yeni hatlardan ve ek seferlerden yararlanacak
Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketleri - Austrian Airlines, Brussels Airlines, Eurowings, Lufthansa ve SWISS – önümüzdeki yaz döneminde gerek turistik gerekse iş amaçlı seyahat edecek yolcular için daha da cazip hale geliyor. Yolcular Lufthansa Grubu havayolu şirketlerinin nitelikli hizmetlerinden, yüksek kalite standardından ve güvenilirliğinden yararlanacaklar.
Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketleri 27 Mart 2016 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak olan yaz tarifesi çerçevesinde haftada yaklaşık 23.140 seferle dünyanın en yoğun uçuş ağlarından birini sunuyor. Havayolu şirketleri Frankfurt, Münih, Zürih, Viyana ve Brüksel merkez havaalanları üzerinden gerçekleştirecekleri uçuşlarla ve birçok varış noktası arasında düzenleyecekleri direkt seferlerle yaz döneminde 101 ülkede 316 noktaya (bir önceki yaz döneminde: 103 ülkede 321 varış noktası) ulaşım olanağı sunuyor. Bunların yanısıra 30 dolayında anlaşmalı havayolu şirketi ile gerçekleştirilecek 18.000’i aşkın ortak sefer, uçuş ağının daha da kapsamlı hale gelmesini ve yolculara neredeyse dünyanın tümünü kapsayan bir uçuş ağı sunulmasını sağlayacak. Lufthansa Grubu havayolu şirketlerinin yaz tarifeleri 27 Mart 2016 Pazar günü uygulamaya konulacak ve 29 Ekim 2016 Cumartesi gününe kadar geçerli olacak.
Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketlerine ilişkin en önemli yenilikler:
Lufthansa
Lufthansa önümüzdeki yaz döneminde toplam 205 varış noktasına haftada yaklaşık 10.712 sefer düzenleyecek. Denizaşırı uçuş ağına yeni katılan varış noktası San Jose (Kaliforniya) yönünde 1 Temmuz 2016 tarihinden itibaren haftada beş kez uçuş gerçekleşecek. San Jose metropol bölgesi 3.3 milyonluk nüfusuyla Silikon Vadisi’nin ortasında yer alıyor. Internet dünyasında isim yapmış çok sayıda firmanın merkezi burada bulunuyor. Silikon Vadisi aynı zamanda biyoteknoloji, ilaç ve tıp sanayilerinde faaliyet gösteren birçok önemli şirkete de ev sahipliği yapıyor. Sayısız otomobil üreticisi firmanın araştırma laboratuvarları da yine burada yer alıyor. San Jose sadece iş seyahatleri için ilginç olmakla kalmayıp, aynı zamanda Kuzey Kaliforniya bölgesine yapılacak turistik geziler için de ideal bir başlangıç noktası oluşturuyor. San Jose böylelikle, sadece 70 km uzaklıkta bulunan San Fransisco kentine cazip bir alternatif niteliği taşıyor.
Avrupa dahilinde Frankfurt çıkışlı sefer düzenlenecek olan yeni varış noktalarını ise, haftada bir kez uçulacak olan Alicante (İspanya) ve günlük sefer gerçekleştirilecek olan Tiran (Arnavutluk) oluşturuyor.
Lufthansa Frankfurt çıkışlı seferlerine ek olarak, Münih merkez havaalanı üzerinden yaz tarifesinde Denver (ABD) ve Tahran (İran) yönünde de uçuş başlatıyor. Rocky Mountains eteklerindeki Denver kentine 11 Mayıs 2016 tarihinden itibaren haftada beş kez, İran’ın başkenti Tahran’a ise 4 Temmuz 2016 tarihinden itibaren haftada üç kez uçulacak.
Lufthansa önümüzdeki yaz döneminde tatil merkezlerine yönelik Münih çıkışlı seferlerinin sayısını da artırıyor. Yaz tarifesi çerçevesinde ilk kez Santorini (Yunanistan), Korfu (Yunanistan) ve Porto (Portekiz) seferleri başlıyor. Porto kentine 24 Nisan 2016 tarihinden itibaren haftada dört kez sefer düzenlenecek. Yunan adaları Santorini ve Korfu yönünde ise Mayıs ayı ortasından itibaren haftada bir kez uçulacak.
Doğu Avrupa bölgesindeki varış noktalarına yönelik talepte de artış görülüyor. Bu nedenle Lufthansa ilk kez Münih’ten Macaristan’da Debrecen kentine ve Polonya’nın güneydoğusundaki Rzeszow kentine sefer başlatıyor. 31 Mart 2016’dan itibaren haftada iki kez uçuş düzenlenecek olan Odessa (Ukrayna) yine yaz tarifesine dahil edilmiş olacak. Münih’ten sefer konulacak bir diğer varış noktası ise Tallin kenti olacak. Estonya’nın başkentine Adria Airways ile birlikte Münih’ten günde iki sefer düzenlenecek.
Lufthansa anlaşmalı havayolu şirketi British Midland ile birlikte uçuş ağını daha da genişletmeyi hedefliyor. Lufthansa yolcuları yaz aylarında İngiltere’de Southampton, İsveç’te Norrköping ve İtalya/Lombardiya’ da Bergamo kentlerine Münih’ten direkt uçabilecekler. Rostock yönünde ise haftada altı kez uçuş düzenlenecek.
Austrian Airlines
Austrian Airlines 2016 yaz döneminde yolcularına 55 ülkede 130 varış noktasını kapsayan zengin bir uçuş ağı sunuyor. 2016 yaz aylarında da yine Austrian Airlines’ın Kuzey Amerika’daki varış noktalarına düzenlenmekte olan uçuşlar devam ettirilecek: Böylelikle haftada yedi kez NewYork, Washington, Toronto ve Chicago kentlerine, haftada altı kez de Miami’ ye uçulacak.
Austrian Airlines önümüzdeki yaz döneminde Asya ülkelerine de haftada toplam 31 kez direkt sefer düzenleyecek: Haftada beş kez Boeing 767 tipi uçaklarla Peking kentine uçulacak. Shanghai, Bangkok ve Tokyo yönünde hergün düzenlenecek olan uçuşlar Boeing 777 tipi uçaklarla Viyana kalkışlı olarak gerçekleşecek. Yaz tarifesi çerçevesindeki Hongkong uçuşları ise haftada beş kez düzenlenecek.