Bell Helikopter Türkiye Bölge Müdürü Clay Bridges "Türkiye Polis Teşkilatının şu an eriştiği mükkemmel noktadan son derece gurur duyuyorum. Polis Teşkilatları oldukça üstün meziyetlerde donatılmış havacılardan oluşmakta ve Bell 429 ise harika bir helikopterdir" diyor ve ekliyor "Polis Teşkilatı bu son derece zorlu dönemlerde görevlerini  yerine getirirken Bell helikopterin 15 adet hava aracı  hayat kurtarma ve Türkiye'nin daha güvenli hale gelmesine yardımcı oldu"
 
Türkiye Bell için çok başarılı bir pazar olup,  Bell'in Türkiyedeki pazar payı son beş yıl içerisinde %50'ye ulaşmıştır. Ülkede 26 adet Bell 429 helikopter bulunmakta ve bu hava araçları Türkiye'nin dört bir yanında gökyüzünde, Kamu Hava Aracı, Ambulans Helikopter Hizmeti (EMS) ve Ticari Sektördeki görevlerde  yer almaktadırlar.
 
Bell 429 sadece Türkiye'de başarılı olmayıp, dünya çapında bütün genel görevleri desteklemek amacıyla yeni müşteriler kazanmaya devam etmektedir. Bell Helikopter son yıllarda İsveç Emniyet Genel Müdürlüğüne 7 adet Bell 429, Newyork Polis Departmanına 4 adet Bell 429 ve Sloval Polis Departmanına ise 2 adet Bell 429 teslimatı yapmıştır. Çok amaçlı Bell 429 olağanüstü hız, menzil, yüksek hover performansı ve sınırları geliştirilmiş güvenlik hizmetleri sunmaktadır.
 
Bridges, "Orman Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Departmanı benim için gerçekten şaşırtıcı olmuştur. Her ne kadar Bell 429 üstün özelliklerde bir helikopter olsada OGM pilotlarının ve teknisyenlerinin performans ve profesyonellikleriyle böyle muhtesem başarıları kolayca elde etmeye katkıları olmustur." diyor ve ekliyor "Bizler de Bell Helicopter olarak Türkiye'nin kaynaklarını korumak adına Orman Genel Müdürlüğüne destek verebilmekten onur duyuyoruz."
 
En son teknolojik donanımlara sahip Bell 429 “Glass Cockpit-Dijital Ekran”, gelişmiş sürücü sistemi en iyi sınıf içi WAAS (Geniş Alan Güçlendirme Sistemi), navigasyon özelliklerine ve IFR (Aletli)  uçuş yeteneğine  sahiptir. Bell 429, 7 yolcu ve 1 uçuş ekibi kapasitesi ile diğer hafif sınıf çift motorlu havaaraclarından farklı olarak daha geniş kabin ve düz zemin alanına sahiptir. Zamana karşı yarışılan acil durumlarda Bell 429, 60 inc geniş yan kapıları ve opsiyonel "istridye kabugu" şeklinde açılan kapıları ile kolay hızlı ve pratik erişim sağlar.
 
Bell Helilopter, dünyanın her köşesinde bölgesel müşteri hizmeti sunmaktadır ve 34 ülkede 100 den fazla Yetkilendirilmiş Müşteri Hizmet Tesisleri (CSF) ile sektöründe dünyanın en büyük müşteri destek ağına sahiptir. "Proffessional Pilots" dergisi tarafından sektöründe 22 yıl üst üste en iyi müşteri hizmetleri desteği veren firma seçilmiş olan Bell,  müşterilerine servis ve destek dağıtımını hızlandırmak, müşterilerin işletim ortamlarını tanıyan ve müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayan hizmet uzmanlarına kolay erişimine olanak sağlayacak tüm faaliyet olanaklarına sahip olmaya taahhüt etmektedir.
 
Bell Helikopter'in hava aracı operasyonlarınıza dair sizlere nasıl daha fazla  destek verebileceğine dair Bell web sayfası www.bellhelicopter.com  Customer Advantage Plan başlığını ya da Bell Helicopter Support & Services Sales Representative sayfasını  ziyaret edilebilir, cap@bh.com.tr  adresine e-mail gönderilebilirsiniz.