AYJET Uçuş Okulu ile THY arasında 15 Ocak 2015 tarihinde imzalanan uçuş eğitiminde işbirliği anlaşmasından sonra 2 Mart 2015 ve 13 Nisan 2015 tarihlerinde iki grup halinde uçuş eğitimine başlayan 29 pilot adayı uçuş eğitimlerini başarıyla tamamlayarak havayolu pilot lisansı almaya hak kazandı.
AYJET Uçuş Okulu’ndan 54’üncü ve 55’inci dönemler olarak mezun olan pilotlar  için 4 Eylül pazar günü Hezarfen Havaalanı’nda aileleri, yakınları, THY yöneticileri ile AYJET ailesinin katılımıyla bir tören gerçekleştirildi.
Törende AYJET Okul Müdürü Naci Uçar ile THY Genel Müdür Yardımcısı Kaptan Pilot Levent Yılmaz, 54’üncü dönem birincisi Pilot Ferhat Hatip ve 55’inci dönem birincisi Pilot Ali Sönmez birer konuşma yaptı. THY pilot adayı seçim süreçlerini başarıyla tamamladıktan sonra AYJET’te uçuş eğitimlerine başlayan öğrenciler eğitimleri boyunca üstün performans gösterdi. 54’üncü dönem THY 1’inci grup öğrencileri ATPL sınavlarında 94 grup ortalaması, 55’inci dönem THY 2’inci grup öğrencileri ise 97 grup ortalaması ile mezun oldular.