Sipariş sonuçlandığında boeing.com adresi üzerinde Boeing Orders and Deliveries internet sayfasında yayımlanacak.
Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Kevin McAllister, “Singapur Havayolları 50 yılı aşkın süredir Boeing’in çok değerli bir müşterisidir. Geniş yapıdaki filolarını daha da büyütmek için 777X ve 787-10s modellerinde karar kılmaları bizi gururlandırdı. Bu uçaklar kendi sınıflarının en verimli, en yetenekli ve yolcular tarafından en çok beğenilen modelleridir. Singapur Havayollarının bize duyduğu güven, bağlılık ve sağladığı destek için müteşekkiriz. Dünyanın sektördeki en saygın liderlerinden birine bu endüstrideki becerilerimizi göstermek için sabırsızlıkla bekliyoruz” dedi.
Yeni kompozit kanatlar, motorlar ve üstün aerodinami içeren ileri teknoloji sayesinde daha önce 777X sınıfı için vaat edilen olağanüstü yakıt tasarrufu sağlanmış olacak. 777-9 dünyanın en geniş gövdeli ve en verimli iki motorlu ticari jeti olmakla kalmayıp, düşük işletme maliyeti ile diğer tüm ticari uçakların önünde yer alacak.
787-10, süper verimli 787 Dreamliner ailesinin üçüncü üyesidir. Yakıt verimliliği ve işletim giderlerinde mihenk taşı niteliğinde olan 787-10,  geniş yolcu ve kargo kapasitesi ve yolcu dostu özellikleri ile kendi sınıfının tamamlayıcısı olacak. Koltuk başına 25% daha az yakıt tüketimi ile rakiplerini geride bırakacak.
Üretilmesinden bu yana 130 farklı sefere imkan sağlayan 787 Dreamliner, dünyayı bizler için hiç olmadığı kadar küçültüyor.