Eurowings hızlı büyümesine devam ediyor. Düşük maliyetli, kaliteli taşıyıcı, artık yalnızca ilave uçaklarla değil, daha büyük Airbus A320'lerle filosunu genişletiyor. Bu kapsamda Bombardier CRJ-900 tipi uçaklar, 15 Şubat 2017 tarihi itibariyle Eurowings filosundan çıkarıldı. Bu tipteki 90 yolcu kapasiteli son uçak, Karlsruhe / Baden-Baden'den Hamburg'a son seferini gerçekleştirdi.
Lufthansa Group içinde bölgesel hava hattında hizmet veren Eurowings'un Bombardier filosu, 200, 700 ve 900 versiyonları ile satışa sunulacak. 23 adet Bombardier uçağına sahip havayolu, ilk Bombardier uçuşunu 6 Nisan 2001'de en küçük modeli CRJ-200 ile gerçekleştirmişti. Tüm Avrupa havayolları arasındaki en istikrarlı ve en hızlı büyüme programlarından birine sahip olan Eurowings, sadece birkaç ay içinde 23 adet uçağını neredeyse iki kat daha büyük olan Airbus A320 uçakları ile değiştirdi. Buna paralel olarak, pilotların ve kabin ekiplerinin de yeniden eğitilmesi planlandı.
560,400 uçuş saatini tamamlayan Bombardier uçaklarının üç adeti teknisyenler tarafından başka bir havayolunun kullanımı için hazırlanıyor.
Bombardier jetleri, her sırada dörtlü koltuk tasarımına ve dar bir koridora sahipti. Düşük maliyetli kaliteli havayolu, Airbus A320 Ailesi uçakları sayesinde artık yolcularına maksimum rahatlık sunuyor.