2017’nin ilk sinyallerinin iyi olduğunu belirten Gökan,”Ortadoğu ve Körfez’in yanı sıra tarifeli uçak seferlerinin olmadığı Libya hükümetinin resmi havayoluyuz. Bu yaz Rus zenginleri de Türkiye’ye taşımak için hazırız” dedi.


Yerli özel havacılık yaz turizmine hazır
Plures Air Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Gökan, 2016 yılında tatilini Türkiye’de geçiren Ortadoğu, Körfez ülkeleri ve Kuzey Afrika’dan gelen zengin Arap turistlerin Türk özel havacılığını tercih ettiklerini söyledi. Gökan,“Ekonominin canlı günlerinde İstanbul’da ofis açan bazı büyük Batılı operatörler, ülkelerine geri döndüler. Yerli özel havacılık şirketleri ise zorlu dönemde öz veriyle çalışıp ekonomiye ve turizme katkı sağlayacak pek çok Arap turisti, İstanbul’a taşıdılar. Yerli özel havacılığın direnci Türkiye ekonomisine katkı sağladı” şeklinde konuştu.


Libya’nın resmi havayolu
Özellikle Libya ya da Irak gibi tarifeli seferlerin olmadığı ülkelerden İstanbul’u tercih eden pek çok zengin Arap’ın Plures Air’i tercih ettiğini aktaran Gökan, “Libya’da hükümetler değişse bile Plures Air tercih ediliyor. Dünyada Libya’ya uçabilen sayılı hava yollarından biriyiz. Libyalılar’ı bu kötü günlerinde yalnız bırakmadan, tüm olumsuz koşullara rağmen, onların taleplerini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle Libya’nın resmi havayolu durumundayız. Libyalılar, sadece Türkiye değil Avrupa’nın başka yerlerine yaptıkları uçuşlarda da hizmeti bizden almak istiyor. Libya’da savaşın yoğunlaştığı dönemde Türk Dışişleri ile birlikte kurtarma operasyonlarını gerçekleştirdik ve bu güven, vefa sayesinde Libya’da özel havacılıkta bir numara olmayı başardık. Bu örnekten hareketle 3. Havalimanı’nın açılması ve Atatürk Havalimanı’nın özel havacılığa bırakılmasıyla Türk özel havacılığın ağırlığını koyduğu lokasyonlar artırılabilir” şeklinde konuştu.