Dijitalleşme, ekonominin en temel konularından biri haline geldi: ‘Herkes bahsediyor; biz yapıyoruz’  sloganından yola çıkan Eurowings, istikrarlı dijitalleşme amacıyla başlattığı yeni programı, ITB 2017 Berlin Turizm Fuarı’nda tanıttı. Lufthansa Grubu’nun düşük maliyetli havayolu Eurowings, geleceğin programı ‘MakeMyWay'i 8 Mart Çarşamba günü Berlin'in en büyük turizm fuarında görücüye çıkardı. ‘MakeMyWay’, Eurowings'in yeni iş modelleri ve müşteri hizmetlerindeki gelişiminin temelini oluşturuyor. Program, havayolunun pek çok yenilikçi proje ve dijital hizmetlerini bir araya getiriyor.


Eurowings CEO’su Oliver Wagner: “Müşteri, ‘MakeMyWay’in odak noktasıdır. Misafirlerimize, sayısız yenilikçi fikirler sunan bir kalite sağlayıcısı olarak ilham verebilecek ve onların ihtiyaçlarına odaklanabileceğiz: Süreçleri nerede basitleştirebilir ve hızlandırabiliriz? Örneğin, rezervasyon süreci. Hangi hizmetler misafirlerimizin daha kolay seyahat etmesini sağlar? Eurowings'i mükemmel bir seyahat tercihi yapan nedir? Dijital kanallar, müşterinin isteklerini daha iyi anlamamızı ve yerine getirmemizi sağlıyor”.


10 kez uçuş yapma imkanı veren uygulama ‘Flightpass’, müşterilerle kurulan yoğun iletişimin sadece bir örneği. Bu uygulama, misafirlerin şeffaf fiyat ve kolay rezervasyon işlemlerine dair taleplerini karşılıyor. Yaklaşık dört hafta önce sunulan deneme sürümüne duyulan büyük ilgi de bunu kanıtlıyor. O günden bu yana, www.flightpass.de web sitesi 150.000 kez görüntülendi. ‘Student-Pass’ ve ‘City-Pass’den ‘Business-Pass’e, her tarife aralığı hedef kitleleri tarafından beğenildi. Flightpass uygulaması ile müşteriler, 499 Avro’dan başlayan fiyatlarla Eurowings destinasyonları arasından 10 adet tek yön uçuş alıyor ve seçilen güzergahlara çok kolay, hızlı ve basit bir şekilde rezervasyon yapabiliyor.
İlk kez ITB 2017'de tanıtımı yapılan ‘MakeMyWay’ projesinin tur operatörü ise Eurowings Holidays. Düşük maliyetli taşıyıcıların dünya çapındaki başarısını takiben Eurowings, şimdi daha iyi bir seyahat çözümü sunuyor: Düşük maliyetli paket seyahatler. Eurowings’in yeni turizm operatörü markası Eurowings Holidays, kaliteli paket tatilleri uygun fiyatlarla müşterilere sunuyor. Yeni sağlayıcının özelliği ise olumlu müşteri yorumlarına sahip güzergahlara çok cazip koşullarla kolayca seyahat etme imkanı sunması. Örneğin, Eurowings Holidays’te, Mayorka’nın popüler tatil beldesi Cala d'Or’da bir haftalık bir seyahate, uçuş ve konaklama dahil 199 Avro’dan başlayan fiyatlarla sadece bir kaç tıklama ile ulaşabilirsiniz.
Gezi paketindeki üç yıldızlı oteller, seyahat ve tatiller için lider değerlendirme portalı Holidaycheck'de yüzde 89 tavsiye oranına sahiptir. Eurowings’in, uygun maliyetli paket seyahatlerini incelemek isteyen misafirler, www.eurowings.com/holidays adresini ziyaret edebilirler.
‘MakeMyWay’, geniş bir yelpazede sunduğu rezervasyon tekliflerinin yanı sıra gökyüzünde de en yenilikçi çözümleri misafirleri ile buluşturuyor. WingsConnect ile yolcular, Eurowings uçuşları sırasında internete bağlanabilir, rahatça internette gezinebilir ve bir çok çevrimiçi iletişim ve hizmetlerden yararlanabilirler. Bu, Eurowings’in bir kalite sağlayıcısı olarak, ‘Ultra Düşük Maliyetli’ havayollarının iş modellerinden ayrıldığını gösteriyor. Eurowings filosunun çoğunun hızlı geniş bant internet ile donatılmasının 2017 yılı yazında tamamlanması planlanıyor.
Eurowings, uydu sağlayıcı Inmarsat aracılığıyla yüksek hızda internet servisi sunan düşük maliyetli segmentteki ilk havayolu şirketi. Bu kapsamda üç adet internet paketi sunuyor: Yolcular uçuş başına 3.90 Avro ödeyerek sadece mesajlaşmayı kapsayan S Bağlantı paketini, 6.90 Avro ödeyerek film ve diziler dahil internet erişimini kapsayan M Bağlantı paketini ya da 11.90 Avro ödeyerek tüm film ve dizi akışlarını içeren L Bağlantı paketinden yararlanabiliyor.
‘MakeMyWay’ sayesinde Eurowings, dijital dünyaya pek çok yeni çözümlerle giriş yapıyor. Berlin'de Lufthansa Innovation Hub ile gerçekleştirilen yoğun işbirliğinin yanı sıra (Örneğin, Flightpass deneme sürümü) geliştirilen yeni çalışma yöntemleri (Örneğin, Çözüm Laboratuvarı), şirketin gelişmesi yolunda önemli ölçüde özgürlük sağlayacak. Eurowings, sürekli değişen havayolu sektörü içinde hızlı ve esnek davranabilmek için bu özgürlükten yararlanacak.
Ayrıca, cari yılda yaklaşık 25 milyon yolcu taşıyan Eurowings, günden güne büyüyen pazardaki konumunu hızla ve sürekli olarak genişletmeye devam ediyor. Air Berlin ile gerçekleştirilen wet-lease anlaşması ve Belçikalı havayolu şirketi Brussels Airlines ile gelecekteki entegrasyonu, Eurowings'i şu an Avrupa'da en hızlı büyüyen havayolu şirketi haline getirdi. Lufthansa Yönetim Kurulu Üyesi ve Eurowings CEO’su Karl Ulrich Garnadt, “Münih, Salzburg ve Palma de Mallorca'daki yenilikçi fikirler, yeni havayolu ortaklıkları ve yeni üsler ile Eurowings, düşük maliyet segmentinin lider kaliteli havayolu şirketi olmaya hazırlanıyor” dedi.