Apple büyük yeniliklere imza attığı mobil işletim sisteminin yeni sürümü iOS 11 ile bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu seferki haberimizin konusu ise yeni Uçak Modu.
Yaklaşık 3 hafta önce WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılan ve birçok farklı yeniliği beraberinde getiren yeni iOS 11’in, gün geçtikçe farklı gizli özellikleri ortaya çıkarılmaya devam ediyor. Bu seferki haberimizin konusu ise birçok kişinin aklına gelmeyecek “Uçak Modu”.
Teknoloji devi Apple uygulama mağazası App Store’un Çin kanadında çok ciddi bir temizlik işlemi...
iOS 11'in Uçak Modu Şaşırttı!
iOS 11 ile gelen yeniliklerin çoğu biliniyor olsa da, az sonra sizlere bahsedeceğimiz gibi küçük ama işlevsel detaylar işletim sistemini çok daha cazip bir hale getiriyor.
Çoğumuzun da bildiği üzere daha önce, iOS 10’da dahil, işletim sisteminin önceki tüm sürümlerinde “Uçak Modu” açıldığında cihazın sahip olduğu her türlü bağlantı kesiliyordu. Ancak şimdi iOS 11 Beta 2 ile beraber isteyen kullanıcılar Bluetooth ve WiFi’yı Uçak Modu dışında bırakabilecek.
Apple, iOS cihazlara önemli yenilikler getiren iOS 11 için ikinci beta sürümünü yayınladı. İşte...
Bu özellik ilk bakışta çok basit ve önemsiz gibi görünse de hali hazırda piyasada bulunan birçok akıllı telefonda Uçak Modunu açtıktan sonra, Bluetooth ve WiFi’yı manuel olarak aktif hale getirmek gerektiğini de unutmamak lazım.