Fabrice Bregier, Airbus COO’su ve Ticari Uçaklar Başkanı “Geniş gövdeli en hızlı uçağımızın üretimi artarken, 2018 yılının sonuna kadar hedeflediğimiz ayda 10 adet A350 tipi uçağı teslim etme hedefimize yaklaşıyoruz ve bu süreçte 100üncü teslimi A350 XWB, büyük önem arz ediyor.” dedi.

Çin Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Nuan-shuan Ho ise, “Çin Havayolları olarak 100. A350 XWB’yi almaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi. “Etkileyici bir performans gösteren bu yeni uçak, operasyonel verimlilikten, yakıt tüketimindeki önemli azalmaya ve yolcularımıza sunduğumuz konfor standartlarına kadar her aşamadaki beklentilerimizi aştı ve beklentilerimizin çok ötesine geçti. Dünya üzerindeki hava yolculuğu talebi, özellikle Asya ile Avrupa ve Kuzey Amerika'yı birbirine bağlayan uzun mesafeli uçuşlarda güçlü bir şekilde büyümeye devam edecek. A350 XWB, filomuzdaki önemli kazançlardan biri ve uzun mesafeli uçuş ağımızı geliştirme sürecimizin de temelini oluşturacak. "
Yüzde 99 üstün operasyonel güvenilirlik oranı ile uçan A350, bugüne kadar dünya çapında 14 havayolu şirketine teslim edildi. Fabrice Bregier, "Programın bu kadar erken aşamasında dikkat çekici bir istatistik" diye ekledi.
A350 WXB, yenilikçi bir aerodinamik tasarıma, yakıt tasarrufu sağlayan yeni Rolls Royce motorlara, karbon fiber gövde ve kanatlara sahip. Bütün bu son teknolojili ürünler öncekilerine oranla çok yüksek bir operasyonel verimliliğe sahip. Üstelik yakıt tüketimi ve salınımı ve bakım masrafları %25 azaltıyor. Airspace by Airbus markasının kurucu üyesi olarak A350 XWB, yolculara ve kabin ekibine en yüksek konforu, teknolojiyi ve memnuniyeti sunuyor. Airbus ailesinin en genç üyesi olan A350-1000, A350-900 ile ortak kullanım özelliklerinden yararlanıyor. Tip Sertifikasyonu ve müşteriye ilk teslimatı 2017 yılının dördüncü çeyreğinde gerçekleşecek olan A350-1000 uçağının yoğun deneme uçuşları şu anda başarılı bir şekilde devam ediyor.
Hali hazırda Airbus’a A350 XWB için dünyanın farklı yerlerinden 45 farklı müşteri tarafından yapılan kesin siparişlerin sayısı 847’ye ulaştı. Bu rakamlar daha şimdiden A350 XWB’yi tüm zamanların en çok talep edilen geniş gövdeli uçaklarından biri yapmıştır.