Air İndia’nın Hintli pilot Anny Divya, Boeing 777’yi kullanan en genç kadın pilot olarak tarih yazdı. Pilotluk eğitimini 19 yaşında Indira Gandhi Rashtriya Uran Akademi'de tamamlayan, 30 yaşındaki Divya, pilotluk serüvenine 737 ile başladıktan sonra kendine, B777 kullanmayı hedef koydu. Hedefine ulaşan kadın pilot, Boeing 777 kullanan en genç kadın pilot ünvanını kazandı. 
Ailem beni maddi zorluklarla okuttu 
Hintli Pilot Anny Divya, ‘Çocukluğumdan beri pilot olmayı çok istiyordum, aileme herkes karşı geldi beni uçuş eğitimlerine göndermemelerini çok kişi söyledi, maddi güçlükler çekseler de ailem her zaman yanındaydı bana sonsuz destek oldular’ dedi. 2006 yılından beri Air İndia’da çalışan Divya, düzenli olarak Newyork, Chicago ve San Francisco’ya uçuyor.
Boeing 777 hakkında… 
Boeing 777'nin üstün menzili, olağanüstü yakıt verimliliğini ve yolcuların tercih ettiği konforu bir araya getirerek dünya genelinde havayolu firmaları için uzun vadeli başarı yaratmıştır ve artık 777-300ER operatörlere başarılarını arttırmak için mükemmel bir fırsat sunmaktadır. Maliyetleri daha fazla düşüren ve geliri arttıran en son güncellemelerle 777'nin uçuş deneyimi yolcuların gözünde hala bir numaradır. Daha kârlı bir filo ve daha fazla memnun yolcu. Uçmanın daha iyi bir yolu budur.

gokyuzuhaberci.com