Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü personel alım ilanı bekleniyor.
DHMİ, 2017 yılı başında yaptığı açıklamada 2 bin 850 güvenlik görevlisi alımı yapılacağını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından DHMİ henüz bir personel alım ilanı yayımlamadı.
On binlerce kişinin büyük bir merak ve heyecanla beklediği güvenlik görevlisi alımı ilanının henüz yayımlanmaması tepkilere neden oldu. Adaylar, sosyal medya ve forum sayfaları üzerinden yapılan paylaşımlarla seslerini duyurmaya çalışıyor ve seslerini yetkililere duyurmaya çalışıyor. Bizde adayların sesine ses olmak için haberimizi yayınlıyoruz.
DHMİ'nin Mart ayında yaptığı açıklamada 2 bin 850 güvenlik görevlisi alımı yapacağını duyururken açıklamanın üzerinden 4-5 aylık süreç geçti ama ilan halen yayımlanmadı. Beklenen ilanın kısa süre içinde yayımlanması ve adayların bu sabırsız bekleyişine son verilmesi gerekmektedir.
2016'da Ne Zaman Yayımlandı?
Yıl sonuna kadar personel alımını yapacağını ilan eden DHMİ, geçtiğimiz yıl da binlerce güvenlik görevlisi alımı yapmıştı. 2016 yılı DHMİ güvenlik görevlisi alımı ilanı ise Ağusots ayı başında yayımlanmıştı. Bu yılda aynı sürede ilanın yayımlanması bekleniyor.