İSTANBUL'da kendisini polis olarak tanıtan Uğur G., "THY'de yakınım var" diyerek, pilot ve hostes yapmak vaadiyle çoğu kadın 25 kişiyi dolandırdı. Polisin yakalamayı başardığı dolandırıcı tutuklandı.
İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü’ne  başvuru yapan Yeliz S., dolandırıldığını belirterek şikayetçi oldu. İfadesi alınan Yeliz S., “Sosyal medyada tanıştığım, polis memuru Merdan K., isimli kişi ‘türk Hava Yolları’nda tanıdıklarım var seni pilot yapabilirim’ diyerek 7 bin liramı aldı” dedi. Bu ifade üzerine soruşturma başlatıldı. Polis sosyal medya hesabını incelerken, benzer şikayetler yoğunlaştı. Çalışmalar şüphelinin sahte kimlik kullandığı ve polis olmadığını ortaya koydu. Dolandırıcının polisin daha önce de defalarca yakaladığı Uğur G., olduğu anlaşıldı. Uğur G.’nin  aynı yöntemle, hostes ve pilot olmak vaadiyle 25 kişiyi dolandırdığı anlaşıldı.
THY LOGOLU MAİL
Araştırmalarda Uğur G.’nin sosyal medya üzerinden tanıştığı kişilerin mailine sahte bir form gönderdiği de belirlendi. THY logolu maillerle gönderilen formlarda, işe başlandığı zaman yapılması gerekenleri ilgili talimatların yazılı olduğu öğrenildi. Bu maillerle umutlanan 20 ila 30 yaşları arasındaki çoğu kadın 30 kişinin, dolandırıcının hesabına 2 bin ila 10 bin lira arasında para transferi yaptığı belirtildi.
İncelemelerde kendisini Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü nde sivil polis olarak tanıtan Uğur G. nin bir dönem Atatürk Havalimanı’da kargoda çalıştığı tespit edildi. Araştırmaların tamamlanmasının ardından Uğur G.  Küçukcekemece’deki evinde gözaltına alındı.  İşlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklandı.