Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, dünyanın önde mevrut havayolu, havalimanı, otel zinciri ve bir arsıulusal markaları tıpkısı araya getiren Küresel Hareket Seyahatleri Birliği’nin (Global Business Travel Association-GBTA), ESIR’nin Boston kentinde düzenlediği toplantıda konuştu.
THY’nin, arz çokça noktaya uçar, bildirme tüvana filoya cemaat olan, bulaşıcı memnuniyeti ve hizmet kalitesi dallarında ödüller kazanan başarılarını ve gelecekte uygulanacak politikaları anlatan Aycı’nın konuşması bati bandaj gördü.
15 Temmuz çarpış girişiminde Atatürk Hava Meydanı’nın ele geçirilmeye çalışılmasıyla ait tıpkı soruyu yanıtlayan Aycı’nın “Teröristlerin bizden ne istediklerini biliyoruz, bizi yavaşlatmak, boğmak istiyorlar. Hayata bakışımızı değiştirmek, korkutmak istiyorlar. Buna çokça tüvana benzeri şekilde cebin koyduk, ‘bizi durduramazsınız’ dedik. Onlar bizim dirim biçimimizi değiştiremezler, hayat biçimlerimize, dirim hakkımıza saldıramazlar” sözleri salondaki dinleyicilerden alçak alkış aldı.
Havalimanındaki işleyişin ve uçak seferlerinin 8 saat kabil gücük ayrımsız sürede normale döndürüldüğünü belirten Aycı, faziletkâr motivasyonlu, kendilerini işlerine adayan ve kuvvetli çalışanlarının bu konuda çokça koca katkılar sağladığını söyledi.
“ÜÇÜNCÜ HAVALİMANIYLA IMDI GÜÇLENECEĞİZ”
Boston Kurultay ve Işporta Merkezi’nde planlı, 50’yi fazla ülkeden 7000 iş seyahati profesyonelini bir araya getiren toplantıda İstanbul’dan üç saatlik antlaşma dilimi içinde 56 ülkeye ulaşılabildiğini anlatan Aycı, üçüncü havalimanının açılmasıyla alay malay THY’nin çok elan güçleneceğini söyledi. Aycı kullanılmamış havalimanının çokbilmiş, kullanıcı dostu, güncel koşullara makul düzenlilik donanımlı ve en son düzeyde hizmet kalitesine makul olacağını belirtti.
“TÜRKLER ET KAFALI DÖNÜŞÜN KRALIDIR”
Türk kültüründeki konukseverliğin THY’nin yolculara sunduğu bakım kalitesine üstelik yansıdığını belirten Aycı, “Serencam yıllardaki temamız ‘kalbine dokun’ oldu. THY’nin sıkışık kazandığı ödüllerde bunun etkisi ve katkısı haddinden fazla. Hem yolcularımızın hem çalışanlarımızın, ortaklarımızın kalbine dokunmayı başardık. Cebbar bire bir sene geçirmemize karşın büyümemizi çift haneli rakamlar düzeyinde artırdık. Tığ küllerimizden doğmayı ferah biliriz, Türkler idraksiz dönüşün kralıdır ve bunu gine başardık” dedi. Aycı’nın bu sözleri de alkışlarla karşılandı.
“DUVARLARIN ARKASINA SAKLANARAK GELİŞEMEZSİNİZ”
ABD’nin uyguladığı uçaklarda dizüstü bilgisayar ve bambaşka fikirli cihazlar yasağını yolculara THY’ye ait bilgisayar ve ücretsiz internet bağlantısı sunarak aştıklarını anlatan Aycı, “Havayolu, sâri güvenliği konularındaki duyarlıkları anlıyoruz. Bu bahis bizim üzere birlikte öncelikler süresince. Amma bu yasak kararı biraz hazırlıksız ve çabuk bir şekilde alındı. Yasağın uygulandığı 103 günlük dönemde 81 bin bilgisayarı atılganlık içre taşıdık” dedi.
Aycı, havayolu ortaklık yöneticilerine liberal albeni taşımacılığı anlaşmalarını aplikasyon ve korumacılık politikalarından sakınma çağrısı yaptı ve “Yardımcı duvarların arkasına gizlenilmek isterseniz bakım kalitenizi ve işletmenizi geliştiremezsiniz. Şeriklik yöneticilerine ve liderlerine sesleniyorum, rekabetten korkmayın” dedi.
“POLİTİKAMIZ AÇIK DÜNYA”
THY’nin azamet desteğinden yararlanmadığını de belirten Aycı, “Tığ ‘münhal felek’ politikasının geniş çapta ekonomik yararlar sağladığına, dünya ekonomisinin ve ulusal ekonomilerin büyümesine koruyucu olduğuna inanıyoruz” diye niteleyerek konuştu.
İlker Aycı, korumacı politikaların temas bölüm için alelhusus birlikte turizm, ulaştırma ve havayolu işletmeleri amacıyla risk oluşturduğunu söyledi.
İlker Aycı, “Havayolu şirketleri, oteller, aracı kuruluşlar, ilgilendiren tüm kuruluşlar bu derinti üzere Boston’dalar. Burada sektördeki yenilikleri konuşuyoruz. Aynı önceki yılın değerlendirmesine bakıyoruz. Tümce gelecek planlarını, gelecekte ne vaat ettiklerini burada anlatmaya çalışıyor. Antrparantez burada benzeri görüşmeler, kullanılmamış hareket bağlantıları yapıyorlar. Kurumsal satışların artmasını sağlayacak sonuç merhale oylumlu tıpkısı kavuşma bu. Bu platformu sunma dolgunca şekilde gitmek üzere geldik” diye niteleyerek konuştu.