Akmis Seyahat’ın son günlerde yaşadığı olaylar ile ilgili konuşan Akmis Group Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, “ CHP ve MHP ziyaret etti onun haricinde bizi arayan olmadı. Kentte abilerimiz, bakanımız keşke bir büyüklük yapsaydı” dedi
Akmis Group Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, son günlerde Sabiha Gökçen Havalimanını’nda şirket çalışanlarına yönelik yapılan saldırıya ilişkin  Akmis Group binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada konuşan Karaalp, “CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay ve MHP İl Başkanı Aydın Ünlü bizi ziyaret etti. Onun haricinde Kocaeli siyasetinden bizi arayan olmadı. Kentte büyük abilerimiz vardı isterdik ki bize sahip çıksınlar. Bakanımız keşke bir büyüklük yapsaydı” dedi.
KANUNA UYMAYAN İNSANLAR TÜREDİ
Açıklamada konuşan Akmis Group Yönetim Kurulu Başkanı Ruhi Karaalp, “Şirketimiz yaklaşık 7 yıldır Sabiha Gökçen’e hizmet etmekte. Havalimanlarıyla şehirlerarası yolcu taşımacılık bir yolcu genelgesiyle yapılıyor. 23 No’lu genelgede şehirlerarası nasıl yapılacağı ve şehir içi nasıl yapılacağı çok açık bir şekilde görünür. Bu işi yapmak isteyen taşımacılar kesinlikle belgesi olan uçak firmasıyla anlaşmak zorundadır. Son 2 yıldır bu kanuna uymayan insanlar türedi. Bunu yapabilirler ancak işin evrelerini bilmedikleri için sonrasında bu işin bırakmaktadırlar o yüzden çok üstünde durmamıştık. Sonuç olarak bu arkadaşların yapılanmaları arttı. Daha sonradan bu arkadaşları araştırmaya başladık” diye konuştu.
GİZLİ EL TARAFINDAN KORUNUYORLAR
300’e yakın dilekçe sundum ancak hiçbir sonuca ulaşamadım diyen Karaalp, “Arkadaşları buldum ve biz şunun yeğeni bunun damadıyız bizimle baş edemezsin, gel birlikte hareket edelim dediler. Adeta gizli bir el tarafından korunuyorlardı. GBT’lerinde terör örgütü olan arkadaşlar bize saldırdı. Oklar tamamen bize döndü. Uyuşturucu madde kullanan insanlar bize saldırıyor ve bunun için para alıyorlar. Bu arkadaşlara hiçbir şey sorulmadı. Mağdur olan arkadaşımız ise şimdi cezaevinde. İnsan ekmeği ve namusu için mücadele edecek. Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu biliyoruz ne gerekirse onu yapan insanlarız. Biz hakkımızı ararken bir de ekmeğimizden olduk. Havalimanına girişlerimiz yasaklandı. Mücadele ettiğimiz insanların sınırsız imkanları var” dedi.
BAKANIMIZ KEŞKE BÜYÜKLÜK YAPSAYDI
Biz kanunlara uygun bir şekilde işimizi yapmaya çalışırken, karşımızdaki insanlar Sabiha Gökçen Havalimanı’na ellerini kollarını sallayarak dolaştılar ve kimse bir şey söylemedi diye konuşan Karaalp, “Geçtiğimiz günlerde CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay bizi ziyaret etti. Durumu anlattım ve onlarda milletvekili aracılığı ile gündeme getireceklerini söylediler. MHP İl Başkanımız Aydın Ünlü ziyarete geldi. İnsanlar bizi her yerden arıyor ve geçmiş olsun diyorlar. Onun dışında kimseye şunu yapın demiyoruz bir beklentimiz yok. Ziyaret haricinde Kocaeli siyasetinden bizi arayan olmadı. Kentte büyük abilerimiz vardı isterdik ki bize sahip çıksınlar. Bakanımız keşke bir büyüklük yapsaydı. Haberi yoktur belki. Biz kamuoyunu bilgilendirmek, haklı olduğumuz konuyu yetkililere duyurmak istiyoruz. Yargı süreci devam ederken Cumhurbaşkanımıza da sesimizi duyurmak istiyoruz” açıklamalarında bulundu.
ARKASINDA ALBAYRAKLAR VAR
Çok yakın zamana kadar Abhazya-Türkiye Ticaret Temsilciliğini yapıyordum. 53 kişi ile bölgeye ziyaretimiz olmuştu. Köken oradan gelince bir şeyler yapmak istiyorsunuz. Bu durum birilerinin gözüne battı.  Temsilcimizin oturum izni iptal oldu ve olaylar bundan sonra başladı. Şirketimiz Dış Ticaret Bakanlığı tarafından birkaç soruşturma geçirdi. İşimizin kapatılması ve benim de yargılanmam istenmiş. Arkasından bu olay oldu. Yüzde yüz bunların birbiriyle bir ilişkisi oldu diyemiyoruz ama arkadaki grup Albayrak’lar. Yargıya güvenimiz sonsuz. Israrla yetkililerden tebligat almaya çalışıyoruz. Yargı mücadelemizi yapacağız ve sesimizi duyurmaya çalışıyoruz. Yasalara uygun olmayan bir çalışmamız varsa biz ceza görmeye hazırız” diye konuştu. Selin BECER