İşin aslını her daim dile getiren kabin ekipleri, hiç bir özel günde aileleriyle olamamaktan, adı bile duyulmamış hastalıkların kol gezdiği ülkelerdeki / şehirlerdeki yatılarından, uzun uçuş saatlerinden ve kaprisli yolcuların gazabından bahseder.
Her mesleğin zorlukları olduğu gibi kabin memuru/amiri olmanın da zorlukları vardır. Yüksek maaşlar alma sebepleri de zaten işin zorluğundan gelir.
Maalesef ki dışardan bakan gözler sadece aldıkları maaşları, gezdikleri güzel ülkeleri, bindikleri arabaları görür.
Facebook üzerinde bir restaurant boykotu için imza toplandığı ortaya çıktı. Küçükçekmece Atakent'teki bir restauran Müdürünün yaptığı talihsiz açıklama hem kabin ekiplerini üzdü hem de restaurantın boykotuyla işlerini etkilemesine sebep oldu.

İmza Toplayan Gruptan Suçlama
İlgili işletmenin müdürü E. K. kişisel sosyal medya hesabından, çoğunluğu daimi müşterisi olan özel bir kurum çalışanları kabin memurlarına yönelik hakaret ve nefret dolu icerikler paylaşmıştır.
Kendisinin kabin memurlarına yönelik sarfettiği gerçekdışı ve nefret söylemli yorum şöyledir:
"Kabin memurları bence; zorla gülümseyen, neden buradayız diyen ve kaç bin TL maaş aldıkları halde havada yaptıkları işten gocunan tavırlar sergileyen ama yere inince Bmw'ler, lüks evler, rakı masaları pahalı kıyafetlerin tadını çıkardıklarını kişilerin olduğu biyer"
İlgili kişinin emekçi insanlara takındığı bu terbiyesizce tutumu kınıyor ve bir daha işletmesinin önünden bile geçmeyeceğimizi belirtmek istiyoruz.

İmza kampanyasını takip etmek için tıklayınız.

Özel Haber / Gokyuzuhaberci.com