Şakir Töngel başkanlığındaki Gebze Samsunlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği, başarılı çalışmalarını tüm hızıyla sürdürürken, kendi içinde güç kazanmaya da devam ediyor. Gençlik kolları yönetimini de oluşturan, Samsunlu gençlerin başkanı Emre Töngel oldu.
PROJELERİNİ AÇIKLADI
Yapacakları faaliyetlerle, "Samsunlu gençlere yararlı olmak için hareket edeceğiz" diyen Emre Töngel, "Gençlerimizle sürekli temas halinde olacağız. Çeşitli etkinliklerle diyalog sağlıyacağız. Üniversiteye giden öğrencilerimize burs verme gibi bir düşüncemiz var. Ayrıca haftasonları derneğimizde ilkokul öğrencilerine Türkçe, Matematik ve İngilizce eğitimleri vereceğiz" diyerek hedeflerini açıkladı.
'GENÇLERİMİZİN DESTEKÇİSİYİZ'
Gençlik kolları toplantısına katılan Gebze Samsunlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Şakir Töngel ise, "Gençlerimizin yapacakları her türlü faaliyetler de arkasındayız ve destekçileriyiz. Bize büyüklerimizden kalan bu güzel geleneği sürdüreceğiz ve derneğimizi daima daha ileri götürmek için çalışacağız" dedi. "Amacımız kimseyi kimseye kırdırmamak, kırılan herkesin gönlünü onarmak" diyen Töngel, "Artık gençlerimizi ön plana çıkararak onların bizlerden daha iyi işler yapabileceğini gösterme zamanı geldi" ifadelerini kullandı.
Gebze Samsunlular Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Gençlik Kolları, yönetimde görev dağılımını yapmak ve faaliyetlerin çizelgesini oluşturmak için önümüzde ki pazar günü kahvaltı bir toplantıyla tekrar bir araya gelecek.
BÜYÜK BULUŞMAYA DAVET
Anadolu Samsun Dernekler Federasyonu (SAMDEF) Genel Başkanı Metin Şenel, Gebze'ye geldi. 22-23-24 Eylül tarihlerinde İstanbul Yenikapı'da yapılacak olan 'Samsun Tanıtım Günleri' hakkında bilgi veren Şenel, Gebze bölgesindeki tüm hemşerilerini davet etti. HABER-MÜNEVVER DEMİR