Yaz tatiline veda ederek şehre dönme vakti geldi. İşyerinin alışveriş yeri Avansas.com’un verileri, işyerlerinde en çok tüketilen sarf malzemelerinde yüzde 60’a varan talep artışının yaşandığını ortaya koydu. Ticari faaliyetlerin artmasıyla birlikte kâğıt, kırtasiye, temizlik ve gıda ürünleri daha çok satılmaya başladı.
Yaz tatilinin ardından işe dönüş vakti geldi. Ticari faaliyetlerin artması ve tüm işyerlerinin tam kapasiteyle çalışmaya başlaması ile birlikte, işyerlerinin ihtiyaçları da artmaya başladı. İşyeri ihtiyaçları alanında Türkiye’nin ilk ve en büyük online alışveriş platformu Avansas.com verileri, sarf malzemelerinde ciddi talep artışının yaşandığını ortaya koydu. İşyerleri, yıl boyunca tüketilen en temel ofis malzemeleri için Avansas.com’un avantajlarını kaçırmadı. Pek çok firma kağıt ürünleri, yazı gereçleri, arşivleme ürünleri, gıda ve temizlik malzemeleri gibi işyerlerinin bütün ihtiyaçlarını en uygun fiyata Avansas.com’dan giderdi.
Kırtasiye malzemeleri ve kâğıt ürünlerine talep arttı
İşyerlerinin çoğunlukla toplu olarak satın almayı tercih ettikleri kâğıt ürünleri ve kırtasiye malzemeleri, talep artışının en çok yaşandığı ürün grupları oldu. Plastik klasör, telli dosya gibi arşivleme ürünleri ile tükenmez kalem, zımba gibi kırtasiye malzemeleri geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 45 daha fazla talep gördü. Artışın en çok yaşandığı fotokopi kâğıdı, termal rulo ve sürekli formlar gibi kâğıt ürünlerinin satışlarında ise bu oran yüzde 60’a çıktı.
Yüzey temizlik ürünleri, kâğıt havlu, tuvalet kâğıdı, deterjan, sıvı sabun ve çöp torbası gibi temizlik ürünlerine yönelik taleplerdeki artış ise yüzde 40 seviyelerine ulaştı. İşyerleri, temizlik grubu ürünlerinde özellikle yüksek gramajlı ve çoklu paketleri tercih ettiği için Avansas.com’un ücretsiz teslimat avantajı sayesinde lojistik maliyetlerinin de önüne geçmiş oldu.
Isıtıcı ve sıcak içecek stokları şimdiden başladı
Kışın gelmesine daha çok var ancak zorlu geçen kış mevsiminden sonra işyerleri hazırlıklarını erkenden yapmaya başladı. Çay ve kahve gibi sıcak içeceklerin satış rakamlarının geçen yıla göre yüzde 45 daha yüksek olduğu görüldü. Ayrıca elektrikli ısıtıcıların satışlarında da artış yaşanmaya başladı. Avansas.com’un sunduğu maliyet avantajı sayesinde çalışanlar, kış için gerekli malzemeleri uygun fiyatlara sipariş ederek önemlerini aldılar.
Sarf malzemelerinin yanında mobilya siparişlerinde de talep artışı yaşandı. Fonksiyonel özellikleriyle ön plana çıkan kitaplıklar, masalar ve çalışma grupları ile farklı renk ve desenlere sahip sandalyeler ve ortopedik ürünler özellikle reklam ajansları ve mimarlık ofisleri gibi yaratıcı sektörler tarafından çokça tercih edildi.