DHMİ Basın Müşaviriliği açıklamasına göre:
Sayın Genel Müdürümüzün bugün tiweteer hesabından yaptığı paylaşımların metnini ilginize sunuyoruz. Saygılarımızla...
Gerçek gücün bilgide olduğunun şuurundayı
; kalıcı başarının kendini sürekli yenileyen insan kaynaklarıyla yakalanabileceğini biliyoruz.
*
DHMİ olarak eğitim politikalarımızı bu anlayışla şekillendiriyor; 84 yıllık tecrübemizi geleceğe taşımak için gerekli adımları atıyoruz.
*
Bir yandan tüm çalışanlarımızı belli bir program dahilinde sürekli eğitimden geçiriyoruz; bir yandan da geleceğe yönelik planlamalar yapıyoruz.
*
İleri teknoloji donanımlı simülatör merkezleri ve dersliklerimizde yıl boyunca personelimize sıkı bir mesleki eğitim veriliyor.
*
Hava trafik kontrolörleri,ARFF Personeli ve tüm meslek gruplarına yoğun eğitim programları uygulanıyor. Bu alanda küresel ölçekte iddialıyız.
*
SHGM ve MEB ile yürüttüğümüz çalışmalar sonucunda Kuruluşumuz, alanında ilk olan 29 eğitim programını hazırladı ve yetki aldı.
*
2023 yılına kadar 29 olan onaylı eğitim programı sayımızı 5 katına; yetkilendirilmiş eğitmen sayımızı 500’e çıkarmayı amaçlıyoruz
*
Büyüyen sektörün eğitim ihtiyacının karşılanması için Bölgesel Eğitim Üssü (Atatürk, Dalaman, Erzincan) çalışmalarımız hızlı bir şekilde sürüyor
*
Ayrıca MEB, SHGM ve YÖK ile koordineli yürüttüğümüz Eğitim Merkezi’nin kuruluş çalışmaları da yoğun bir şekilde devam ediyor.
*
2023 yılına bu çalışmayı tamamlayarak yurt içi ve dışı stratejik eğitim ortaklıklarıyla bölgesel eğitim üssü olarak girmeyi hedefliyoruz
*
Kuruluşumuz tarafından işletilen her Havalimanının aynı zamanda birer eğitim kampüsü olması, 2023 hedeflerimiz arasında yer alıyor.​