Hava-İş Yönetimi’nin sendika kasasından yaptığı kanundışı ödemeler dudak uçuklatıyor. Yönetime yakın üç sendika temsilcisine tamı tamına 142 bin lira yatırıldı.
ALİ Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Genel Yönetim Kurulu’nun, bazı işyeri sendika temsilcilerine sendika kasasından kanundışı ödeme yaptığı ortaya çıktı. Sendikaya ait banka hesap dökümlerine göre Türk Hava Yolları (THY) Uçuş İşletme’de çalışan üç işyeri sendika temsilcisine toplam 141 bin 641 lira 30 kuruş ödeme yapıldı.
ASLAN PAYI KAPTANA
THY Uçuş İşletme’de işyeri sendika temsilcisi olan Kaptan Erkan Kayhan’a sendika tarafından yapılan ödemelerin miktarı dikkat çekiyor. Kayhan’a 15 ayda 16 kez yapılan ve toplamda 89 bin 400 liraya ulaşan ödemeler tarihleriyle birlikte sırasıyla şöyle:
Türk Hava Yolları Uçuş İşletme’de sendika temsilcisi olan kabin amiri Fatih Temel’e ise 6 ayda şu ödemeler yapıldı:
16 AYDA 17 ÖDEME
Erkan Kayhan'dan sonra sendika tarafından en çok ödeme yapılanlar arasında yer alan diğer bir isim ise Türk Hava Yolları Uçuş İşletme’de sendika baştemsilcisi olan kabin amiri Arda Ersümer oldu. Ersümer’e de 16 ayda 17 kez yapılan ve toplamı 42 bin 700 liraya ulaşan ödemeler ve tarihler şu şekilde:Tarik TEKGÖZLİ