TÜRKİYE HAVA TRAFİK KONTROL MERKEZİ ile ilgili Twitter paylaşımı...
Kıymetli takipçilerim;  bugün sizinle havacılığımızın kalbinin attığı Türkiye Hava Trafik Kontrol Merkezi hakkında sohbet etmek istiyorum.
*Avrupa’nın en büyüğü olan bu merkez sayesinde, 1 milyon km2’lik Türk hava sahasındaki hava trafik kontrol hizmeti artık tek merkezden veriliyor.
*
İleri teknoloji ile donatılmış merkezimizde 7/24 görev yapan çok iyi eğitimli, deneyimli personelimiz harikalar yaratmaya devam ediyor.
*
Gerçek gücün bilgide olduğunun şuurunuzdayız, sevdiklerinize ulaşmanızın alt yapısı, en güvenli ellerde, en mükemmel sistemlerle sağlanıyor.
*
İhdas ettiğimiz yeni hava koridorlarıyla bölgemizde zaman zaman yaşanan krizlere rağmen Avrupa- Asya arasında köprü olmaya devam ediyoruz.
*
Sürekli artan trafiğe rağmen, maharetli trafik yönetimiyle emniyetli uçuşun adresi haline gelen Türk Hava sahası, şirketlerce tercih ediliyor.
*
Hava trafik yönetimindeki becerimize ve küresel liderliğimize rakamlar tanıklık ediyor, gelin birlikte göz atalım:
*
Türkiye, son üç ayda, aylık ortalama %10 trafik artışı ile Avrupa hava sahasının trafik sayısına en büyük katkıyı sağlayan ülke oldu.
*
Son üç yılda hava sahamızdan üst geçiş trafiğinde ortalama %35 artış oldu. Buna rağmen kullanıcılar Hava Trafik kaynaklı gecikme yaşamadı.
*
Her yıl artan trafiğe emniyetle hizmet için kapasitemizi artırıyoruz. Merkez’imizde kontrol amaçlı sektör sayımızı 11’den 23’e çıkardık.
*
DHMİ olarak ‘önce emniyet’ bilinciyle hareket ediyoruz. Yeni sistemlerdeki yazılımları uçuş güvenlik ve erken uyarı sistemleri ile geliştirdik.
*
Aldığımız önlemlerle hava sahamızı çok daha güvenli hale getirdik. Tecrübeye önem veriyor, arkadaşlarımızı bilgiyle donatıyoruz.
*
Hava trafik yönetimi deneyim demektir.  Son iki yılda, 40 tecrübeli hava trafik kontrolörünü “İşbaşı Eğitmenliği Sertifika Programı”na dâhil ederek eğitim kadromuzu güçlendirdik.
 
*
Ankara Merkezi Saha Kontrol Merkezimizde, sektör bazında uzmanlaşmaya giderek çalışan kontrolör verimliliğini artırdık.
*
Bünyemize katılan yeni kontrolörlerin mesleki adaptasyonunu kolaylaştırdık. Şimdi daha hızlı ve daha verimliyiz.
*
7/24 hizmet veren personelimizin sağlık ve mutluluğunu önemsiyoruz. Merkezimiz yalnızca bir işyeri değil, çalışanlar için bir yaşam alanı.
*
Kütüphane, spor kompleksleri, dinlenme odaları, kafeterya ve restorandan oluşan mükemmel bir ortam hazırladık kıymetli çalışma arkadaşlarımıza.
*
Her koşulda görev için hazırlıklıyız. Yaşanabilecek deprem, yangın gibi felaketlere karşı yeni hava trafik kontrol sistemlerimizle hazırlıklıyız.
*
Bir hava trafik merkezimiz felaketle karşı karşıya kalırsa diğeri uzaktan onun görevini devralıyor. Hizmet kesilmeden devam ediyor. “B planımız” daima devrede…
*
Görüldüğü gibi küresel marka olma yolunda emin adımlarla yürüyen kuruluşumuz, tüm faaliyetlerinde olduğu gibi bu alanda da harikalar yaratıyor.
 
*
Ülkeler arasında sorunlar yaşandığında bile hava sahamızın ‘güven’ garantisi olarak görülmesi DHMİ ve ülkemiz için gurur verici...