Estetik ameliyat olmak için Güney Kore'ye giden 3 Çinli kadın, ülkelerine dönerken pasaportlarındaki fotoğraflarına benzemedikleri gerekçesiyle havaalanında gözaltına alındı.
3 Çinli kadın ülkelerinde ulusal bayram olan 'Altın Hafta'da aldıkları izni Güney Kore'de estetik ameliyat olarak değerlendirdi. Ancak 20'li yaşlarda olan 3 arkadaşın geçirdikleri estetik operasyonlardan sonra yüzleri tanınmaz hale gelince ilginç bir olay yaşandı..
Yüzleri bandajlarla sarılı ve şiş olan kadınlar, ülkelerine dönerken pasaportlarındaki fotoğraflarına benzemedikleri gerekçesiyle göç bürosu yetkilileri tarafından havaalanında gözaltına alındı..
Kadınların yüzlerinde bandaj ve ellerinde pasaportla görüldükleri fotoğraf, 51 bin beğeni ve 23 bin paylaşım alarak sosyal medyada viral oldu. Çinli kadınların ülkelerine geri dönüp dönmedikleri ise henüz bilinmiyor..
Güney Kore'de estetik turizmi ucuz olduğu için oldukça popüler. Hatta, ülkede uygun ücretler karşılığında estetik ameliyat olup ardından Afrika'da safariye katılmak gibi seçenekler bile bulunuyor..