Kahramanmaraş Havalimanı Terminal binası ve tamamlayıcı tesislerindeki inşaatın planlanan sürede bitirilmesi için yürürtülen çalışmalar kesintisiz devam ediyor.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, Kahramanmaraş Havalimanı Terminal binası ve tamamlayıcı tesislerinin inşaatı ilgili açıklamalarda bulundu. Genel Müdür Ocak’ın, yapılan çalışmalar ve inşaatın son durumuyla ilgili resmi twitter hesabından yaptığı paylaşım şöyle:
 “Sn. Başbakanımızca geçen yıl temeli atılan Kahramanmaraş Havalimanı Terminal binası ve tamamlayıcı tesislerinin inşaatı hızla sürüyor. Terminal binasının kaba inşaatı bitirildi, çelik imalatları devam ediyor. Apron ve taksi yolunda dolgu işleri tamamlanma aşamasında. Otopark ve iç bağlantı yollarında beton kaplama imalatlarının devam ettiği işin gerçekleşme seviyesi yaklaşık olarak yüzde 50. Öte yandan, aynı iş kapsamındaki 5 uçaklık 240x120 metre ölçülerindeki apronun alt temel ve temel tabakaları tamamlandı. Son tabaka olan kaliteli beton kaplama öncesi 15 cm’lik zayıf beton kaplama imalatına başlandı. Sıkı takibimizdeki inşaatlarımızın planlanan sürede bitirilmesini çok önemsiyoruz, bu bilinçle çaba gösteren tüm arkadaşlarıma teşekkürler.”.