Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Funda Ocak, pistindeki çökmeler için onarım çalışmalarının devam ettiği Samsun Çarşamba Havalimanı’nda.
Pistteki ciddi çökme ve oturmanın giderilmesine yönelik tadilat çalışmalarının hızla sürdüğü Samsun Havalimanındayız, ilgili arkadaşlarımızla.
Havalimanındaki kapsamlı çalışmaları yerinde inceleyip, işin zamanında bitirilmesi için yoğun gayret gösteren arkadaşlarımızı ziyaret ettik.
7 Ağustos 2017’ de başlayan işin geldiği seviye çok memnuniyet verici. Uçuşlar, 7 Kasımda yeniden başlayacak inşallah.
Bu vesileyle Toplam Sözleşme Bedeli: 9.905.438,67 TL olan iş konusunda özet bilgi vermek istiyorum kıymetli takipçilerime.
Tamirat işlemlerinin tamamı PAT Sahaları üzerinde olduğu için can ve mal emniyeti açısından havalimanı 7 Ağustos-7 Kasım arası trafiğe kapatıldı.
Pist kırım işlemlerinin ardından, süratle tamirat işlemlerine başlandı, kaliteli beton dökümü bitme aşamasında.
Apron Servis Yolu için alt yapı çalışmaları ve beton dökümü tamamlandı. İtfaiye yolları tamamlanmak üzere.
Pist ve apronda 65 adet ano sökülerek tamir edildi, PAT sahalarındaki derz dolgu onarımları tamamlandı.
Elektrik sistemleriyle ilgili çalışmalar da planlanan şekilde süratle devam ediyor, açılış tarihinde tüm tamiratlar bitmiş olacak.
Mesai arkadaşlarım ve projede çalışan tüm emekçiler, yaptıkları işin farkındalar, Havalimanının Samsun için taşıdığı önemin bilincindeler.
Biz de ilgi ve desteğimizi esirgemiyoruz, işi sürekli takip edip, çalışmaları çok yakından takip eden Sn. Bakanımızı bilgilendiriyoruz.
Bu hassasiyet ve özen sayesinde çalışmalar bitme aşamasında, şükür. Havalimanımızı Samsun’a layık bir hale getirmekten mutluyuz, gururluyuz.