Sonbaharda vizesiz gidilebilecek ülkelerde tatil yapmak isteyen seyahatseverler; Ukrayna, Sırbistan, Fas, Tayland ve Makedonya’yı Skyscanner’ın hesaplı önerileriyle keşfedebiliyor.


Ukrayna ve Sırbistan’ı Sonbaharda Keşfedin!
Türk vatandaşı seyahatseverler Ukrayna’ya yeni kimlik kartlarıyla giriş yapabiliyor. Türkiye’den Kiev, Lviv, Odessa, Kharkiv gibi Ukrayna’nın en popüler şehirlerine doğrudan uçuşlarla gitmek isteyenler, Skyscanner’ın “en uygun rezervasyon zamanı” çizelgesinden yararlanabiliyor. Çizelge, kullanıcılara Ukrayna’ya seyahat ve rezervasyon için en uygun zamanı gösteriyor.


Sırbistan da yakın olması ve vizesiz gidilebilmesi nedeniyle sonbaharda gezilebilecek destinasyonlardan. Başkent Belgrad, az bütçeyle keyifli vakit geçirilebilecek yerler arasında ön plana çıkıyor. Yakın ve vizesiz gidilebilecek bir diğer alternatif ise Makedonya. Makedonya’nın Osmanlı izlerini taşıyan mimarisini ve yemyeşil doğasını daha yakından keşfetmek isteyenler, Skyscanner’da yer alan “araç kiralama” seçeneği ile kolayca araba kiralayarak gezisini planlayabiliyor.


Uzak Rotalara Vizesiz Uçmak İsteyenler için: Fas ve Tayland
Fas denince ilk akla gelen filmiyle meşhur Kazablanka olsa da, bu Kuzey Afrika ülkesinde başkent Rabat, Fes ve Marakeş gibi şehirler de seyahatseverlerin rağbet ettiği yerlerin başında geliyor. Skyscanner’ın 60 milyondan fazla indirilen ödüllü mobil uygulamasında yer alan “en iyi fırsatları keşfet” özelliğini kullananlar, seçtikleri tarihlerde Fas’a en uygun destinasyon/uçuşları sıralayarak, seçim yapabiliyor. Egzotik Asya’yı vizesiz keşfetmek isteyenlerin öncelik verdiği ülkelerden Tayland da gezginler için hem ucuz hem de epey hareketli ve eğlenceli bir deneyim vaat ediyor. Konaklama konusunda oldukça fazla seçeneğe sahip Tayland’da en uygun konaklamayı bulmak isteyen seyahatseverler için Skyscanner’ın “otel arama” seçeneği hayatı kolaylaştırıyor.