YUSUF ZENGİN
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki ‘pis görüntüler’ yolcuları çileden çıkardı.
 
Memleketi Giresun’a uçakla gitmek üzere Sabiha Gökçen Havalimanı’nı kullananan ‘Aşkı’ adlı yolcu, havalimanında gördüğü ‘pis görüntüler’ nedeniyle tepki gösterdi. www.sikayetvar.com adlı web sitesine mağduriyetini ileten yolcu, havalimanını kullanmaktan ‘büyük hayal kırıklığı yaşadığını’ ve konuyu Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bildireceğini söyledi.
 
İşte o yolcunun şikayet yazısı:
 
“Hava alanı girişinden itibaren çöp kovaları ve ayaklı sigara küllükleri olmak üzere özellikle tuvaletler o hava alanına yakışmayacak derecede pis ve koku yaymaktadır. Günde on binlerce insanın kullanmak durumunda olduğu bir işletmenin bu kadar pis ve koku yayması anlaşılır gibi değildir. Bu durumun giderilerek tarafıma bilgi verilmesini rica ediyorum. Aksi durumda konuyu udh Bakanlığı ve diğer kurumlara bildirmek zorunda kalacağım.
 
Havaalanını görmek ve memleketim Giresun a gitmek için kullandım. Maalesef büyük hayal kırıklığı yaşadım. Ana binaya girişten itibaren temizlik denen kavramın orada olmadığını gösteriyor. Tuvaleti kullandım mecbur olmasam geri çıkacaktım. Uluslarası özelliği olan bir havaalanı böyle olamaz. Tuvaletin pis kokusu dışarıdan dahi hissediliyor.”.