YUSUF ZENGİN

Yaşam Kordon Kanı Bankası, anne adaylarını bilinçlendirmeye devam ediyor. Bursa VM Medical Park Hastanesi’nde gerçekleştirilen gebe eğitimine sponsor olan Yaşam Kordon Kanı Bankası, katılımcı anne adaylarına cankurtaran hücreler içeren kordon kanı ve dokusunun önemini anlattı

Cankurtaran hücreler içeren kordon kanı ve kordon dokusunun önemi her geçen gün daha fazla anlaşılıyor. Yaşam Kordon Kanı Bankası da hayat kurtaran kordon kanı ve dokusunun bilinirliğini artırmak için faaliyetler yürütmeye devam ediyor.Avrupa’nın en güçlü aile biyobankasıFamiCordGroup’un Türkiye’deki iş ortağı Yaşam Kordon Kanı Bankası son olarak Bursa VM Medical Park Hastanesi’nde gerçekleştirilen gebe eğitiminde anne adayları ile buluştu. Bebeimgeliyor Anne Bebek Eğitim Merkezi kurucusu uzman hemşire Esra Ertuğrul veHassas Anne Etkinlik Merkezi kurucusu Ece Kumkale’nin konuşmacı olarak yer aldığı etkinlikte,Yaşam Kordon Kanı Bankası Satış Müdürü Erkan Uran bir sunum gerçekleştirdi. Erkan Uran, katılımcı anne adaylarınakordon kanının ve kordon dokusunun önemini anlattı.

‘Tüm gebelere ulaşacağız’
Etkinlikte konuşan Yaşam Kordon Kanı Bankası Satış Müdürü Erkan Uran, lösemiden doku ve organ hasarlarına, bağışıklık sistemi hastalıklarından kalp kusurlarına, felçten Akdeniz anemisine kadar 80 çeşit hastalığın tedavisinin kordon kanı ile mümkün olabildiğini söyleyerek, “Doğumdan sonra bebekten alınacak kordon kanı ve kordon dokusunun önemini önümüzdeki yıl boyunca da yapacağımız etkinliklerle anlatmaya devam edeceğiz. Tüm gebeleri bilinçlendireceğiz” dedi.