YUSUF ZENGİN
 

Türk Hava Yolları’nın (THY), Almanya uçuşlarında evcil hayvan taşıma yasağı getirmesi daha önce bilet alan yolcuları mağdur etti.
 
THY, Almanya Hükümeti’nin aldığı karar doğrultusunda bu ülkeye gerçekleşen uçuşlarda 27 Kasım’dan itibaren evcil hayvan taşıma yasağı getirmişti. Bilet alan çok sayıda yolcu ise yasak nedeniyle mağdur oldu. Karola adlı yolcu da, yasak nedeniyle yaşadığı mağduriyeti www.sikayetvar.com adlı siteye iletti.
 
Almanya Hükümeti tarafından alınan karar doğrultusunda, uluslararası uçuş noktalarından Almanya’ya seyahat eden yolcuların kabinde veya kargo bölümünde evcil hayvan taşıması ikinci bir bildirime kadar yasaklandı. THY, Almanya’ya seyahat edecek yolcuların herhangi mağduriyet yaşamamaları adına konuya önem göstermelerini istedi.
 
Karola adlı yolcunun şikayet yazısı ise şöyle:
 
“Türk Hava Yolları’ndan 9 Kasım’da bilet aldım. Aldığım zaman evcil hayvanımı taşımamın sorun olmayacağını söylediler. Daha sonra gazetede THY evcil hayvan taşımıyor diye haber yayımladı. Aradığımda sorun olmayacağını söylediler. Emin olmak için uçuşumdan 4 gün önce tekrar aradım ve böyle bir şeyin mümkün olmayacağını ilettiler. Mağduriyetimin hızla giderilmesini istiyorum.