YUSUF ZENGİN
 
Pegasus Havayolları görevlisi, yaklaşık 3 saat rötar nedeniyle öfkeye dönen yolcuya bir de küfür etti. Büyük arbedenin yaşandığı tartışmayı polis güçlükle yatıştırdı.
 
Pegasus’un, yaklaşık 3 saat rötar yapan İzmir-İstanbul uçuşu öncesi Adnan Menderes Havalimanı’nda yolcuları çılgına çeviren küfür olayı yaşandı. Rötar nedeniyle İstanbul’da servis isteyen yolculara bir çalışanın küfür etmesi üzerine büyüyen olaylara polis müdahele etmek zorunda kaldı. Havayolu şirketi çalışanı olan ve yolculara küfreden kadın görevli ise özür dilemesi için polis tarafından uzun süre ikna edilmeye çalışıldı.

Edinilen bilgiye göre 3 saatlik rötar nedeniyle İstanbul içinde ulaşımda sıkıntı yaşayacaklarını dile getiren yolcular, servis isteklerinde ısrar edince kadın çalışan tarafından küfür edildi. Yolculardan birinin “Biz şimdi kimlik göstermesek yasalara uygun mu?” şeklindeki sözüne “s.. s göstereceksin” diyerek küfür ettiği iddia edilen şirket çalışanı, ortamın daha da gerilmesine neden oldu.

Küfrü edildiğini duyan yolcular ise iyice çileden çıkarak çalışanların üzerine yürüdü. Kısa sürede büyüyen olaya polis müdahale etti. Yolcular küfür eden şirket çalışanı hakkında şikayetçi olurken, kadın çalışan bir süre polis tarafından yolculardan özür dilemesi için ikna edilmeye çalışıldı. İstanbul uçağı yaklaşık 3 saatlik rötarın ardından gerçekleştirildi.