Türk Hava Yolları başarı ile geçirdiği 2017 yılının son günlerinde şirketteki 10. ve 20. yılını kutlayan personellerini altın ve gümüş rozet ile onurlandırdı. Bayrak taşıyıcının dünyanın en büyük havayolu markası olma hedeflerine katkıda bulunan 131 kabin kabin amirine rozetlerini Genel Müdür (Uçuş İşletme) Yardımcısı Levent Yılmaz ve Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak takdim etti. Türk Hava Yolları’nın Genel Müdürlük binasında gerçekleşen etkinlikte 20. yılını doldurarak altın rozet ile onurlandırılan Şeyma Temuçin ile Zarife Banu’nun ve gümüş rozet ile onurlandırılan 129 kabin amirinin oldukça mutlu olduğu gözlemlendi.


Gümüş rozet takdim edilen kabin amirleri arasında yer alan Hülya Tablacıoğlu paylaştığı anısında; “10 Yıl öncegerçekleştirdiğim New York uçuşum sonrasında otelde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştım. Orada ikiz bebeklerimin olacağını öğrendim. Dünyanın bambaşka bir ucunda bu derece güzel bir haberi almak eşsiz bir mutluluktu.  Sonrasında sedye ile Türkiye’ye getirildim. Şu anda ikizlerim 9 yaşında. Bense şirketteki 10. yılımı kutluyorum. Bu büyük ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum” dedi.


Türk Hava Yolları kurum kültüründe her 10. yılını dolduran personeller gümüş 20. yılını dolduran personeller ise altın rozet ile ödüllendiriliyor.