İstanbul'dan Nijerya'nın Lagos şehrine giden özel jeti, pilot hangara doğru götürürken arka kapının açıldığını fark etti, jete giren hırsızların hostesin bavulunu çaldığı anlaşıldı.
Nijerya'nın Lagos şehrinde Murtala Muhammed Havalimanı'nda hangara giden Vista Jet'e ait özel jete giren hırsızlar görevli kabin memurunun bavulunu çaldı.

HAREKET HALİNDEKİ JETE GİRİP BAVULU ÇALDILAR

İlginç hırsızlık olayı geçtiğimiz Pazartesi günü yaşandı. 9H-VFA isimli Lagos merkezli EAN şirketi (Evergreen Apple Nigeria) tarafından işletilen özel jet İstanbul'dan Lagos'a geldi. Havalimanında taksi yaparak EAN şirketinin hangarına doğru gitmekte olan hareket halindeki jete giren hırsızlar hostesin bavulunu çaldı.

HANGARA GİDERKEN KAPININ AÇILDIĞINI PİLOT FARK ETTİ

Uçağın pilotu Emma Heering, taksi yaparken (uçağın yerde hareket etmesi) uçağın arka kapısının açıldığını farkettiğini, hangara geldikten sonra hostes Francesca Louis'in bavulunun çalındığını farkettiklerini bildirdi.

LAGOS HAVALİMANI'NDA BU İLK DEĞİL

Lagos Havalimanı'nda yaşanan bu olayın ilk olmadığı, daha önce de yine küçük bir uçağın taksi yaparken arka kapısının açıldığı ve bazı yolcuların değerli eşyalarının çalındığı belirtildi.

Yerel bir kaynak, böyle bir olayın havalimanında ilk kez gerçekleşmediğini, daha önce de yaşandığını ve yolculara ait değerli eşyaların çalındığını bildirdi.

GÜVENLİK SOYGUNCULARIN BU TAKTİĞİNİ BİLİYOR

Nijerya havalimanlarında soyguncular tarafından pistte taksi sırasındaki küçük uçakların arka kapılarının açıldığı havaalanı güvenliği tarafından biliniyor. Ancak, havaalanı güvenliğinden sorumlu olan Nijerya Federal Hava Meydanları İşletmesi'nin (FAAN) yalnızca bir operasyonel aracı bulunduğu, soygunların da bu aracın olmadığı zamanlarda planlandığı belirtiliyor.