YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları’nın kabin memurları (hostes), uçakta kalp krizi geçiren yolcuya müdahale etmeyince büyük bir skandal ortaya çıktı.

Pegasus ile İstanbul’dan Gaziantep’e seyahat eden Hakan adlı yolcu, uçakta kalp krizi geçirince büyük bir skandalı da ortaya çıkardı. Hakan adlı yolcunun sikayetvar.com’a anlattığı olaya göre Pegasus hostesleri kalp krizi geçiren yolcuya müdahale etmemiş. Pegasus hosteslerinin, uçakta tansiyon ve dil altı ilacının dahi bulunmadığını söylediğini iddia eden Hakan adlı yolcu, Pegasus Yönetimi’ne, “İnsan canı bu kadar ucuz mu?” şeklinde tepki gösterdi.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları İlk Yardım Eğitimsizliği Ve Sağlık Ekipmanlarının Olmayışından Yaşanan Olay!

01.01.2018 pc2410 Sabiha Gökçen-Gaziantep Oğuzeli uçuşunu yapan uçakta kalp rahatsızlığı yaşadım ve 15 dakika boyunca nefes almakta zorlandım kasıldım ve kalp krizi veya felç riski ile 15 dakika yaşam mücadelesi verdim. Bu esnada kabin memurları ne mi yapıyordu? İlk yardım eğitimleri olmadığı için hiçbir müdahale etmediği gibi tansiyon ölçme aletinin bile uçakta olmadığından tut dil altı ilaç bile bulunmadığını söylüyor. 15-20 dakika boyu yerde kriz geçirip piste inen uçaktan ambulansa sevk ediliyorken hiç bir müdahile edilmiyor. Umarım yasalara da uyuyordur bu insanlık dışı hareket. 17/9 a fırlamış tansiyon raporu ve EKG raporu elimde. İnsan canı bu kadar ucuz mu?