YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları, sis nedeniyle iptal ettiği Zaporijya uçuşu yerine 6 gün sonraya bilet teklifi yaparak yolcuları mağdur etti.

Pegasus ile Ukrayna’nım Zaporijya kentinden İstanbul’a dönmek isteyen Cansu adlı yolcu, uçuşun sis nedeniyle iptal edilmesiyle mağdur oldu. Ancak asıl mağduriyeti daha sonra yaşadığını dile getiren Cansu adlı yolcu, Pegasus’a tepki gösterdi. Cansu adlı yolcu yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları Uçuşu İptal Etti

01.01.18 02:20 Zaporijya- İstanbul (SAW) uçuşumuz 31.12.17 tarihinde sis nedeniyle iptal edildi ve ek uçuş için bilgilendirileceğimiz mesajı geldi. Birkaç saat sonra tamamen iptal edildiği mesajı gelmiş ancak biz ek uçuş olacağı bilgisini aldığımız için bekledik. Havalimanına gittiğimizde Pegasus ofisi kapalı ve kimse yoktu. Yaklaşık 20 defa telefonla çağrı merkezini aradık, 6 saat havalimanında bekledik ve çözüm bulamadık. Teklifleri 6 Ocak'taki uçuş oldu sadece! Biz çalışan insanlarız ve 4 iş günü burada kalmamızı bizden beklediler! Yakın havalimanından uçuş yapmamız söylendi, en yakın uçuş Kiev'den ve buraya 7 saat üstelik herhangi bir ulaşım yoktu (1 Ocak resmi tatil!), Kiev'e gidişimizi de karşılamıyorlardı ayrıca. Gerçekten şaka gibi bir olay bu yaşadığımız, Pegasus'a defalarca mail attım, tek söyledikleri 96 saat sonra talebiniz değerlendirilecek! İnanılmaz güzel çözüm gerçekten!