Fenerbahçe Doğuş Erkek Basketbol Takımımızın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Sakarya Büyükşehir Basketbol maçının ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Maça iyi başladıklarını belirten Obradovic, ilk değişiklikle sorun yaşamaya başladıklarını belirtti. Ardından özellikle son çeyrekte Wanamaker ve Ali Muhammed’in etkili oyunuyla maçı kazandıklarını belirten bekledikleri şekilde bir maçı geride bıraktıklarını ifade etti.

 Euroleague maçının ardından oynanan tipik bir lig maçını geride bıraktıklarını belirterek sözlerine başlayan Zeljko Obradovic şu ifadeleri kullandı: “Böyle durumlarda kimin fiziksel ve zihinsel olarak yüksek olduğunu anlamaya çalışıyorum. Maça çok iyi başladık, her şey çok iyiydi ama ilk benchten gelen değişiklikle sorun yaşamaya başladık. Bu eski bir hikaye. 15 sayı önde olunca herkes sayı atmak için içeri giriyor. Bu zihniyette oynarsanız sorun yaşarsınız. 3. çeyrekte Sakarya Büyükşehir Basketbol kalitesini gösterdi. Maça hakim olabileceklerini, şu ana kadar tüm sezon boyunca oynadıkları güzel basketbolu gösterdiler. Son çeyrekte özellikle Wanamaker ve Ali Muhammed’in katkıları inanılmazdı, tabii ki sahada olan diğer oyuncularında. Guduric uyandı, Datome tecrübesini gösterdi, Jason da çok iyi oynadı. Beklediğimiz şekilde bir maç oldu. Oyunculardan bahsetmişken Melli’den de bahsetmek istiyorum; çünkü takım için her zaman bir şeyler yapıyor. Taraftarlarımıza destekleri için teşekkür ediyorum. Ayrıca Sakarya taraftarlarına da Nunnally’e verilen destek için teşekkür ediyorum. Basketbolda ihtiyacımız olan şeyler bunlar. Bu akşam bizi desteklemeye gelen Başkanımız, yönetim kurulu üyelerimiz ve Ferit Bey’in desteği bizim için çok önemli. Onlara teşekkür ediyorum.”