YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yollarlı (THY) kabin memuru (hostes), uçuş sonunda uçaktan inmek isteyen ekonomi sınıfı yolcularına, “Önce business yolcuları inecek” diyerek izin vermedi.

THY ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan İstanbul Atatürk Havalimanı’na seyahat eden Saadettin adlı yolcu, hostesin saygısız davranışı karşısında şoke oldu. Çıkış için uçağın kapısına yönelen Saadettin adlı yolcu, hostesin ise kendilerini durdurduğunu ve ‘ekonomi ile business bölümünü ayıran perdeyi çekerek’ inişlerine izin vermediğini söyledi. Saadettin adlı yolcu, uçuş sonunda yaşadıklarını sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

THY’nin İnsan Hakları İhlali, Müşterilerine Eşit Davranmaması

İşim gereği sürekli THY ile uçuş yapan bir müşteriyim. Dün TK 2337 sayılı İzmir İstanbul uçuşunun sonunda tam ineceğim esnada hostes beni durdurup önce business müşterileri indireceğini söyledi ve yüzüme perdeyi çekti. Bu nasıl bir ayrımcılık ve insan hakları ihlalidir. Siz müşterinize nasıl bu şekilde saygısız davranırsınız. Paran varsa özel davranırız ve ekonomi sınırındakilere terbiyesizlik yapabiliriz. Davranışı mı bu? Daha kötüsü de business da uçuş yapan 2 tane THY pilotu ve 2 başka müşteriydi. Bundan sonra uçuş tercihlerimde önceliğimi diğer firmalara vereceğim. Keşke insanları bir perde ile ayırmaya çalışmasanız da eşit davransanız.