YUSUF ZENGİN

3. Havalimanı’nda çok güçlü bir özel güvenlik biriminin oluşturulması amacıyla diğer havalimanlarında görevli tecrübeli personelin alımı için çalışma başlatıldı.

İstanbul’da yapımı devam eden ve 29 Ekim 2018’de açılması planlanan 3. Havalimanı’nın işletmecisi İGA’da, bu kez özel güvenlik biriminin oluşturulması konusunda yoğun bir hareketlilik yaşanıyor. Edinilen bilgiye göre İGA Yönetimi, tamamlandığında dünyanın en büyükleri arasına girecek 3. Havalimanı’nın, özel güvenlik teşkilatlanması konusunda da lider konumda yer alması için düğmeye bastı. İlk olarak İstanbul Atatürk Havalimanı’nda bir dönem şube müdürlüğü de yapmış ismi teşkilatlanmanın başına getiren İGA Yönetimi, 10 kişilik bir çekirdek ekiple çalışmalara başlayan birime, özel güvenlik yapılanmasının oluşturulması için tam yetki verdi.

Alanında en iyi personellerden oluşan özel güvenlik biriminin kadro altyapısı oluşturmak amacıyla harekete geçen ekip ise başta İstanbul’daki Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’nda olmak üzere havalimanlarında görevli tecrübeli özel güvenlik elemanları ile irtibata geçmeye başladı. Ekip ayrıca, yürüttüğü titiz çalışma doğrultusunda Türkiye’nin güvenlik konusunda önde gelen şirketlerinde görevli çalışanları da yakın takibe aldı. Bu arada kadroya dahil edilecek özel güvenlik elemanlarına ise motivasyonlarını üst düzeye çıkarmak amacıyla aldıkları maaştan çok daha yükseği verileceği ifade ediliyor.