Norveç merkezli düşük maliyetli hava yolu şirketi Norwegian Air’in 2017’de duyurduğu atılımı Norwegian Air Argentina için Arjantin sivil havacılık kurumu yapılan başvuruyu onayladı. Şirket lisans onayını alırken ilk uçağı da şirket renklerine boyanarak hazırlandı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında yapılan ve 153 noktaya uçuşu içeren başvuru 15 yıl süreli bir hava yolu işletmesi lisansı sağlıyor. Şirket Arjantin’de hem iç hatlarda hem de aralarında İstanbul’un da bulunduğu dış hat noktalarına Boeing 787-8/9 Dreamliners, B737-800s, B737 MAX 8 ve Airbus A321LR uçaklarıyla operasyonlar gerçekleştirecek.

Buenos Aires, Cordoba, Mendoza, Rosario ve Salta merkezli olarak yürütülecek operasyonlar kapsamında haftalık 500 uçuş planlanmış durumda. Buenos Aires ayrıca şirketin uluslararası uçuşlarının da merkezi olacak. Güney Amerika başta olmak üzere, neredeyse Dünyanın önemli havalimanları ve kentlerinin bir çoğuna uçuş gerçekleştirilecek.

Şirketin uçuşlara başlaması için hala alması gereken izinler bulunuyor bunların arasında uluslararası uçuşlar için ikinci ülkelerden alınması gereken izinler de bulunuyor.

www.BagimsizHavacilar.com