YUSUF ZENGİN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu yıl inşaatına başlanacak Yozgat Havalimanı’nın, 2020’de hizmete gireceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Yozgat 6. olağan il kongresinde konuştu. Yozgat’a bugüne kadar 11 kat trilyonluk yatırım yaptıklarını dile getiren Erdoğan, “Daha önce kimsenin aklından geçmeyen hizmetleri Yozgat’a getirdik. Yozgat’a havalimanı yapılacak dense kim inanırdı? İnşaatına bu yıl başlanacak ve 2020 yılında hizmete girecek.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yozgat’ın 15 Temmuz gecesi sokağa ilk çıkan şehirlerden biri olduğunu ve 14 şehit verdiğine dikkat çekerek, “O gece Yozgat’ta darbecilerin en küçük bir faaliyeti olamadı. Sizler Ankara ve İstanbul’da da mücadelenin en ön saflarında yer alıyordunuz.” şeklinde konuştu.

Erdoğan, Yozgat’a bugüne kadar 11 kat trilyonluk yatırım yaptıklarını ifade ederek, “Daha önce kimsenin aklından geçmeyen hizmetleri Yozgat’a getirdik. Yozgat’a havalimanı yapılacak dense kim inanırdı? İnşaatına bu yıl başlanacak ve 2020 yılında hizmete girecek.” şeklinde konuştu.