YUSUF ZENGİN

Setur Duty Free, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki mağazasını yenileyerek hizmete açtı.

Duty free işletmeciliğinde Türkiye’nın en büyük markası olan Setur Duty Free, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali giden yolcu katındaki mağazasını yenileyerek hizmete açtı. Brandin adı verilen ve dünyaca ünlü CK-Lacoste-Delsey-Herschel ve Adidas gibi yeni markaların ürünlerinin satışa sunulduğu yeni mağaza, sade mimari dizaynı ve ürün odaklı aydınlatma sistemi ile dünyada değişen yeni duty free konseptine uygun olarak tasarlandı.

Yeni fonksiyonel yolcu yürüyüş yolu üzerinde yer alan, sadeliği ve şıklığı ile ürünlerin ferah bir ortamda sergilenmesine olanak veren tasarımıyla müşterilere konforlu alışveriş rahatlığı sağlayan Brandin mağazasında, dünyaca ünlü markaların ürünleri Sabiha Gökçen Havalimanı, dış hatlar yolcularına uygun fiyat seçenekleri ve yüzde 40’a varan indirim imkanları ile satışa sunuluyor.

SETUR HAKKINDA

Koç Holding şirketlerinden biri olarak 1965 yılında kurulan SETUR, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü, IATA uçak bileti satışı, kongre ve seminer organizasyonları, yurtiçi/yurtdışı otel satışı, outgoing ve yurt dışı eğitim alanlarında da faaliyet gösteriyor. Geliştirdiği online ve gerçek zamanlı rezervasyon sistemiyle Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren bookinturkey.com ise 2001 yılından itibaren Türkiye’nin önde gelen şirketlerine kurumsal seyahat danışmanlığı ve online seyahat çözümleri sunuyor.

Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 15 bin metrekarelik alanda, 17 bölgede, 40 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmakta ve bu faaliyetler SETUR yıllık cirosunun önemli bir payını oluşturmaktadır.

1990 yılında kurulan SETAIR ise özel havacılık faaliyetlerini sürdürmektedir. SETAIR filosunda 14 yolcu kapasiteli 1 adet Falcon 7X tipi jet, 9 yolcu kapasiteli 2 adet Agusta Westland 139 tipi helikopter ve 8 yolcu kapasiteli Cessna Grand Caravan tipi deniz uçağı bulunmaktadır.