Sadece FEST'e özel lüks trenle Hindistan'ı fethettik!
Dünyanın en lüks tren operatörlerinden Deccan Odyssey'in treniyle gerçekleşen bu programda yolcular her istasyonda renkli törenlerle karşılandı.
Türkiye'de ilk defa bir seyahat acentesi, Hindistan'da sadece kendi misafirlerine özel bir tren yolculuğu kurguladı. FEST Travel, Türkiye'deki tek yetkili temsilcisi olduğu, dünyanın en lüks tren operatörlerinden Deccan Odyssey'in özel treni ile gezginleri unutulmaz bir yolculuğa çıkardı.
5-14 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleşen FEST Özel Treniyle Hindistan gezisi, "Altın Üçgen" denen bölge ile Racastan'ın üç kentini kapsayan rotasıyla 70 FEST gezginine benzersiz bir Hindistan deneyimini, "Rayların Mavi Limuzini" de denen trende lüks bir konaklama seçeneğiyle sundu.


Faruk Pekin ve Arzu Uysal'ın eş-rehberliğinde Mumbay'ın Çatrapati Şivacı İstasyonu’nda başlayan tren yolculuğu Vadodara, Udaypur, Codpur, Agra, Savay Madopur, Rantambor, Caypur hattını izleyerek Delhi'de sonlandı.
Dünya Mirası mekânlar, maharaca kaleleri ve sarayları, kaplan ve kuş gözlemi için birer cennet olan doğal parklar ve zaman tüneline girmiş gibi hissettiren şehirler, gezinin ana durakları arasındaydı.
Her istasyonda renkli törenlerle karşılanan gezginler, muazzam bir konaklama ve servisin sunulduğu trendeki vakitlerini de bölge kültürünü ve mutfağını tanıtıcı seminerler, beş çayları, akşam sinemaları gibi eğlenceli etkinliklerle doldurdular.


Anadolu'yu keşfedeceğiniz tren yolculukları
DOĞU EKSPRESİ'YLE KARS
2016’da “Dünya Mirası” seçilen görkemli ortaçağ yerleşimi Ani, Rus mimarisinin zarif örnekleri, zengin müzeler, Çıldır Gölü, Boğatepe, Sarıkamış, leziz yemekler, şifalı otlar ve peynirleri ile Kars’a gezilerimiz baharda da sürüyor. Üstelik eşsiz doğa manzaraları eşliğinde, Doğu Ekspresi’nde yaklaşık 24 saat süren bir yolculukla…
TRENLE ESKİŞEHİR
Baharda Eskişehir’e haftasonu kaçamakları, hızlı trenle ulaşım seçeneğiyle... Osmanlı döneminden kalma tarihi evleriyle UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ndeki ünlü Odunpazarı evleri, kente can veren Porsuk Nehri, külliyeler, müzeler ve Türkiye’nin ilk ve tek yerli otomobil deneyimi Devrim’in hikâyesi…
Trenli Rotalarımızla Dünyanın Her Yerindeyiz.


LÜKS ROVOS TRENİYLE VICTORIA ŞELALESİ
Güney Afrika ve Zimbabve’de macera dolu bir tatil
12 - 22 Mayıs 2018


TRANS-SİBİRYA EKSPRESİ
Sekiz saat diliminin aşılacağı, 10.650 km’lik hayatınızın gezisi
21 Ağustos - 2 Eylül 2018


AL ANDALÚS TRENİYLE GALİÇYA’DAN ENDÜLÜS’E
Santiago de Compostela’dan Sevilla’ya bir İspanya rotası
2 - 10 Eylül 2018


DEKKAN EKSPRESİ
Güney Hindistan'ın masalsı ve mimari harikaları
30 Kasım - 9 Aralık 2018
Kişiye Özel Rotalarımızla Dilediğiniz Zamanda, Dilediğiniz Yerde Olun


MAHARACA EKSPRESİ
Hindistan’ın kalbini ve ruhunu keşfedeceğiniz bir yolculuk
Şubat - Mart 2018 arasında dilediğiniz bir tarihte…


TRENLE İSKOÇYA
Belmond Royal Scotsman treniyle çok özel bir viski ve şato rotası
1 - 5 Ekim 2018


“ARKTİKA KÂŞİFİ” TRENİYLE KUZEY IŞIKLARI
Özel tasarımlı Golden Eagle treniyle nefes kesen bir kuzey yolculuğu
29 Aralık 2018 - 9 Ocak 2019


“ORIENT-EXPRESS” İLE BÜKREŞ, BUDAPEŞTE VE PARİS
Belmond’un özel treniyle İstanbul’dan Paris’e yılda bir kez yapılan bir rota
30 Ağustos - 4 Eylül 2019