ACI Europe’nun (Avrupa Havalimanları Konseyi) yayınladığı 2017 Hava Trafik Raporu’na göre Türk havalimanları yolcu sayısında üstün bir performans sergiledi.

ACI Yılsonu Raporu’na göre Antalya Havalimanı yüzde 38’lik büyüme ile kendi kategorisinde Avrupa’nın hızlı büyüyen havalimanı oldu. Ankara Esenboğa Havalimanı da yüzde 20,6 büyüme ile 3. sırda yer aldı. İstanbul Atatürk Havalimanı ise yüzde 5,9’luk artış ile 63,9 milyona ulaşan yolcu sayısıyla Avrupa’nın en fazla yolcuya sahip 5. havalimanı oldu. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ise yolcusunu yüzde 105,2 artırarak 25 milyon üzeri yolcu havalimanları arasına girdi.

TAV’ın havalimanları ilk sırada!

ACI Europe’nun (Avrupa Havalimanları Konseyi) yayınladığı Aralık ayı Hava Trafik Raporu’na göre TAV Havalimanları’nın işlettiği 3 havalimanı listede üst sıralarda yer aldı. Rapora göre İstanbul Atatürk Havalimanı gösterdiği yüzde 15,9 trafik artışı ile Avrupa’nın en çok büyüyen havalimanı oldu. 10-25 milyon yolcu kapasiteli havalimanları kategorisinde ise Ankara Esenboğa yüzde 28 ile birinci, İzmir Adnan Menderes Havalimanı ise yüzde 17,7 büyüme Tel Aviv Havalimanı’nın ardından 3. oldu.