YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları, Sağlık Bakanlığı tarafından Afrin operasyonu nedeniyle izinleri iptal edilen çalışanların biletlerini iptal edip ücret iadesini yapmayarak büyük bir skandala imza attı.

Pegasus ile Hatay’dan İstanbul aktarmalı Bahreyn’e gitmeyi planlayan Ceylan adlı vatandaş, Sağlık Bakanlığı’nın Afrin operasyonu nedeniyle tüm izinleri iptal etmesi üzerine bir şok da Pegasus Havayolları’nın skandal tutumuyla yaşadı. Biletlerin iptali ve ücret iadesi için defalarca aramasına rağmen Pegasus tarafından kendisine dönüş yapılmadığını ve 200 TL’nin üzerinde telefon parası ödemek zorunda kaldığına dikkat çeken Ceylan adlı vatandaş, yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları OHAL Uçak İptali!

Ara tatil için aralık ayından resmi izinleri alıp Hatay-İstanbul İstanbul-Bahreyn Bahreyn-İstanbul İstanbul-Hatay toplamda 4 uçuş biletimiz vardı Pegasus’tan. Fakat Afrin’deki savaştan ötürü Sağlık Bakanlığı tarafından tüm doktorların izinleri iptal edildi. İzinlerin iptal olduğuna dair tüm resmi evrakları Pegasus’a yolladım. 10 defa aradım. Her aradığımda en az 10 dakika bekletildim. Faturam 200 TL’yi geçti. Her aradığımda bugün biz size muhakkak döneceğiz dediler. 10 gündür ses seda yok. Her gün düzenli aramaktan ve Pegasus’un yalanlarından bıktım. 1000 TL paranın 1 TL’si bile iade olmadı.