YUSUF ZENGİN
Havacılık Eğitim Merkezi (HEM), 3. Havalimanı’nda görev yapacaklar için eğitim programları düzenliyor.
İstanbul’da yapımı devam eden ve 29 Ekim’de açılacak 3. Havalimanı’ndaki çalışanlara yönelik eğitim programları büyük ilgi görüyor. Bu konuda özellikle güvenlik alanında ağırlık kazanan eğitimlere, İstanbul Şirinevler’deki HEM de ciddi katkı sağlıyor.
16 BİN KİŞİYİ İŞ SAHİBİ YAPTI!
HEM, alanlarında uzman kişilerden oluşan öğretmen kadrosuyla sunduğu kaliteli eğitim hizmetiyle bugüne kadar; genel eğitim alanında 11 bin 146, yer hizmetleri alanında 3 bin 255 ve güvenlik eğitimi alanında bin 778 olmak üzere 16 bin 179 kişiyi eğitip meslek sahibi yaparak Türk sivil havacılık sektörüne kazandırdı.
HEM; Milli Eğitim Bakanlığı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nden (IATA) aldığı onaylar çerçevesinde, sektör çalışanlarına sorumlulukları nispetinde ve havacılık sektöründe meslek sahibi olmak isteyen bireyleri de sertifikalandırarak eğitim sunuyor. Türkiye’de açılan ilk IATA akrediteli Tehlikeli Maddeler Okulu olan HEM, sektöre donanımlı personel yetiştirmeyi hedefliyor.
Uzman eğitmenler tarafından HEM’de; sivil havacılık alanında IATA Tehlikeli Maddeler (DGR), Kargo Temel ve Satış, Eğiticinin Eğitimi, Uçuş Harekat Uzmanı (Dispatcher), Gözetim ve Yönetim, Temsil, Uçuş İzinleri ve Güvenlik Eğitimleri gerçekleştiriliyor.