Uçuşların rotalarının takip edilebildiği ‘Flightradar24’ sitesine kalpleri ısıtan bir görüntü takıldı. İngiliz pilotlar, 14 Şubat Sevgililer Günü için havada kalp şeklinde bir rota izleyerek aşklarını gökyüzüne kazıdı.
Aşk insanı uçurur. Peki, aşık bir pilot daha ne kadar uçabilir? Uçuş rotalarının internet üzerinden takip edilebildiği Flightradar24 sitesinde sıradışı bir görüntü kayda geçti. Şirketin Twitter üzerinden yayınladığı mesajda, bir uçağın izlediği kalp şeklindeki rotanın ekran görüntüsü paylaşıldı. Dün Londra’nın Gatwick Havalimanı’ndan kalkan ve 9 kilometre yükseklikte giden bir uçağın izlediği ‘kalp rotası’ büyük beğeni topladı.
Uçakta yolcu olmadığı ve bunun bir test sürüşü olduğu belirtilirken, uçağın yerel saatle sabah 11’de Londra’nın Gatwick Havalimanı’ndan kalktığı, kalp rotası izledikten sonra da Cornwall’a indiği aktarıldı.

Virgin Atlantic şirketine ait uçağın kaptan pilotu JJ Burrows, bunu özel bir kişi için yapmadıklarını, 14 Şubat’ta eğlenmek istediklerini belirtti.