Emirates Havayolları kaptan pilotu, regl ağrısı olan yolcuyu “Doktor kontrolünden geçmesi gerekiyor” diyerek uçaktan indirdi.

İngiltere’den erkek arkadaşıyla Dubai’ye gitmek isteyen bir kadın yolcu, Emirates uçağında hayatının şokunu yaşadı. Beth Evans isimli kadın yolcu ve erkek arkadaşı Josh Moran Dubai’ye yapacakları seyahatte bu kadar utanacaklarını hiç akıllarına getirmemişti.

Edinilen bilgiye göre koltuğuna oturan ve uçağın kalkmasını bekleyen Beth Evans, erkek arkadaşına regl olduğunu ve karnının ağrıdığını söyledi. Bu konuşmaya şahit olan bir kabin memuru (hostes) ise olayı kabin amirine iletti. Bir süre sonra kabin amiri, kadın yolcunun yanına gelip karnının ne kadar ağrıdığını, ağrısının şiddetini 1-10 arasında (1 çok hafif-10 çok ağır) derecelendirmesini istedi.

Kabin amirinin tüm yolcuların içinde böylesine mahrem bir konu hakkında sorduğu soru karşısında büyük bir şaşkınlık yaşayan kadın yolcu, ağrısının şiddetini 1 yani çok az olarak tanımladı. Aldığı bu cevaptan tatmin olmayan kabin amiri durumu kaptan pilota iletti. Kaptan pilotta karnı ağrıyan kadın yolcunun 7 saat uçmasına izin veremeyeceğini ve doktor kontrolünden geçmesi gerektiğini belirterek uçaktan inmesini talep etti.

Kadın yolcu ve erkek arkadaşı uçaktan inip havalimanındaki kliniğe gitti. Doktordan uçabilir raporu alan kadın yolcuya uçağın geç kaldığını bir sonraki uçakla gidebilecekleri belirtildi. Ancak rezervasyon değişikliği nedeniyle de 250 Euro talep edildi.