YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları uçağında büyük skandal. Uçağın yakıt  kapağı açık unutulunca yakıt bitti. Kalkış yaklaşık 3 saat ertelendi.

Pegasus ile İstanbul’dan Basel’e seyahat eden Ezgi adlı yolcu, büyük bir şok yaşadı. Şakacı pilotun, “Mazot kapağımız açık kaldı ve mazotumuz bitti.” şeklinde anons yaptığını dile getiren Ezgi adlı yolcu, “Eğer o mazot havada bitseydi uçak düşüp arıza yapıp çoğu insan ölebilirdi.” şeklinde şirket yönetimine tepki gösterdi. Ezgi adlı yolcu, Zürih’te de Pegasus uçuşunda sorun yaşadıklarını ifade ederek, mağduriyetini sikayetvar.com’a iletti.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları Mazot Kapağımız Açık Kaldı Ve Mazotumuz Bitti Diye Açıklama Yaptı

03.03.2018 Cumartesi günü Pegasus ile İstanbul-Basel arasında 10:30’da uçuşum vardı. Saat 12 civarı pilot açıklama yaptı. Mazot kapağımız açık kaldı ve mazotumuz bitti diye. Eğer o mazot havada bitseydi uçak düşüp arıza yapıp çoğu insan ölebilirdi. Bu kadar insanın hayatını tehlikeye atmasının hakkı yok Pegasus’un. Mazot kapağı önceden kontrol edilmeliydi. Kalkış saatimiz 13:15 oldu. Bugün 04.03.2017 Pazar günü 16:35’te uçuşumuz vardı chek-ini sistemden bir türlü yapamadık. Pegasus’un sisteminde hata vardı. Uçuşa 1 saat 4 kala ordaydık ve görevliler çekini kapatıp kapa bir şekilde davranıp chek-ini yapmadılar ve uçağa almadılar, çalışan insanlarınız Pegasus yüzünden maddi manevi zararımız oldu. Şu an kendimize kalacak bir yer bulduk ve Zürih’ten tekrar bilet aldık. Pegasus gibi bir firmanın bu kadar yolcusunu zor durumda bırakmamalı. Üstelik yolcusunun bir hatası.