Bebekler için her zaman en iyisini yapmak için çalışan Philips Avent, İBS Ödülleri’nde iki kategoride ödüle layık görüldü. Sahip olduğu sosyal sorumluluk bilinci ile pek çok projeyi aynı anda sürdüren Philips Avent, doğumdan sonra işe dönen anneler için hayata geçirdiği Süt Saatim projesi ve bebeklerin cildindeki tahrişi en aza indiren Ultra Soft Emzik ile İBS Ödülleri’nin sahibi oldu.
Bebeklerin rahat bir gelişim süreci geçirmesi için hayata geçirdiği ürün ve projeleri ile annelerden tam not alan Philips Avent, her yıl verilen İBS Ödülleri’nde Süt Saatim projesiyle Sosyal Sorumluluk Ödülü’ne; Ultra Soft Emzik ile İnovasyon Ödülü’ne layık görüldü.
Ödüllere ilişkin görüşlerini aktaran Philips Personal Health Genel Müdürü Milena Elmasoğlu; “Dünya Sağlık Örgütü tarafından ilk altı ayda öncelikli beslenme şekli olarak önerilen anne sütü üzerine yapılan araştırmalar, daha uzun süre anne sütüyle beslenen bebeklerin, daha kısa süre beslenmiş ya da hiç beslenmemiş bebeklere oranla enfeksiyona ve kronik hastalıklara karşı daha dirençli olduğunu ortaya koyuyor. Biz de hayata Philips Avent olarak, bebekler içinsağlıklı bir geleceğin sağlıklı bir başlangıç ile mümkün olduğuna inanıyor ve çalışan annelerin bebeklerini anne sütüyle beslenmesine devam etmesini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ‘Süt Saatim’ projemizle çalışan ve emziren anneler için konforlu ve hijyenik bir emzirme ortamı sunulmasına olanak sağlıyoruz. Bu kapsamda, doğum izninden dönen kadınların iş yerlerinde sütlerini sağabilecekleri süt odaları oluşturulması konusunda farkındalığı artırıyor ve projemize başvuran şirketlere ürün desteği veriyoruz” yorumlarında bulundu.
Elmasoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Bebek bakımı ve beslenmesinde kullanılan tüm ürünlerin sağlıklı ve kaliteli olması annelerin en çok önem verdiği konuların başında geliyor. Sahip olduğumuz tecrübelerimiz, hayata geçirdiğimiz araştırmalarımız ve annelerin geri bildirimleri ile bebekler için en kaliteli ve sağlıklı ürünleri hayata geçirmeye çalışıyoruz. Ultra Soft emziğimiz de bu ürünlerden yalnızca biri… İBS Ödülleri’nde her iki kategoride aldığımız ödüller bizleri çok mutlu etti ve bebekler için daha iyisini yapmak adına motivasyonumuzu artırdı. Çünkü Philips olarak hayatı iyileştirmenin her zaman bir yolu olduğuna inanıyor ve çalışmalarımızı bu anlayış ile sürdürüyoruz.”
Patentli FlexiFit Esnek Kalkan Teknolojisi…
Ultra Soft Emzik Flexifit teknolojisi ile üretilen yumuşak ve esnek kalkanı ile bebeğinizin narin cildinde tahrişlerin önüne geçmeye yardımcı oluyor. Esnek kalkanda yer alan altı adet hava deliği ile cildin nefes almasını sağlayan yeni Ultra Soft Emzik BPA içermeyen malzemeden üretiliyor.
Ağız ve diş sağlığının gelişimi için ortodontik bir tasarımı bulunan Ultra Soft Emzik, sterilizasyon kolaylığı sağlayan kendi taşıma kutusu ile iki adet olarak bebeklerin ve annelerin beğenisine sunuluyor. Taşıma kutusuna ekleyeceğiniz 25ml su ile birlikte mikrodalgada 700 – 1000 Watt’ta 3 dakikada sterilize edebileceğiniz Ultra Soft Emzik ayrıca bulaşık makinesinde de yıkanabiliyor.
Süt Saatim projesi 100 şirkete ulaştı…
Philips Avent, proje kapsamında, şirketlere süt sağma odalarının standartları konusunda ‘Süt Sağma Odası Hazırlık Kılavuzu’ ile danışmanlık veriyor. Kılavuzda bir süt sağma odasının sahip olması gereken standartlar yer alırken 3 önemli faktör ön plana çıkıyor; hijyen, mahremiyet ve rahatlık…
Projeye başvuran ve gerekli standartları sağlayan şirketlere Philips Avent Natural Elektronik Göğüs Pompası, 3'ü 1 arada Buharlı Sterilizatör, süt saklama kapları, süt saklama poşetleri sağlayan Philips Avent, tüm şirketleri projeye katılmaya davet ediyor.