YUSUF ZENGİN

Türk Hava Yolları’nın (THY) Bursa-İstanbul uçuşu hava muhalefeti nedeniyle iptal olurken, yolculara bilet ücreti iadesi yapılmadı. Çünkü uçuş yapılmış gözüküyordu.

THY’nin iptal olan Bursa-İstanbul uçuşunda büyük bir skandal yaşandı. Nevcihan adlı yolcu, hava muhalefeti yüzünden iptal olan uçuşunu yeniden gerçekleştirmek isteyince büyük şok yaşadı. THY’den, uçuşun gerçekleşmesi nedeniyle biletin iptal edildiğini öğrenen Nevcihan adlı yolcu, şirkete tepki gösterdi. THY’nin mağduriyetini karşılamasını isteyen Nevcihan adlı yolcu, yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

THY’den Skandal! İptal Edilen Uçuş Biletimi Kullanamıyorum, 2 Hafta Oldu Çözüm Yok!

THY’den 12.02.2018 gidiş tarihli Bursa-Trabzon uçak bileti aldım (gidiş dönüş). Hava muhalefetinden dolayı uçuş iptal edildi, bindiğimiz uçaktan indirildik ve Yenişehir hava alanından eve geri dönmek zorunda kaldım. Aynı gün müşteri hizmetleri ile iletişime geçmem için ekli mesaj geldi. Müşteri hizmetleri ile aynı gün görüştüm ve biletimi tekrar kullanabilmem için bana bir numara verdiler. Tam bir hafta önce mevcut numarayı kullanarak yeni bilet almak istediğimde bana biletimin geçersiz olduğunu ve iptal edilen uçağın uçmuş olarak göründüğünü söylediler. Konu hakkında dosya oluşturdular ve bir hafta içerisinde geri dönüş sağlayacaklarını bildirdiler. Bugün bir haftadan fazla oldu ve hala bir yanıt yok. THY tarafından mağdur edildim. Maddi manevi zarara uğradım. Bu durumu çözmek bir hafta nasıl sürebilir inanamıyorum. Sistemde uçağın iptal olduğunu görünmüyor mu? Hangi çağda yaşıyoruz?