YUSUF ZENGİN

Pegasus Havayolları, taşıma kurallarına uygun şekilde hazırlanan teneke zeytinyağı için yolcuya zorla tanesi 15 TL olan poşet satışı yaptı.

Pegasus ile seyahat eden Emre adlı yolcu, teneke zeytinyağı için zorla satılan poşet için 30 TL tahsil edilmesine tepki gösterdi. Teneke zeytinyağını şirketin taşıma kurallarına uygun şekilde paketlediğini dile getiren Emre adlı yolcu, buna rağmen teneke zeytin yağı için zorla poşet sattıklarını söyledi. Emre adlı yolcu, yaşadığı mağduriyeti sikayetvar.com’a anlattı.

İşte o şikayet yazısı:

Pegasus Havayolları Zorla Poşet Sattı

Pegasus firmasının sitesinde bulunan taşıma koşullarına göre zeytinyağı taşıyabiliyoruz. Https://www.flypgs.com/faydali-bilgiler/ucusun-icin-bilgiler/genel-kurallar#1354. Bu koşullarda hiçbir şekilde ekstra poşet ücretinden bahsedilmediği halde ve “kilitli poşetse ağzı kilitlenecek, değilse sıkıca bağlanacaktır” yazdığı halde 5 litrelik teneke zeytinyağı için 30 TL ücret alarak poşet satmıştır. Zeytinyağı tenekesini taşıma şartlarına uyacak şekilde hazırladım: teneke zeytinyağı %5’lik kısmı boş, 1 adet sert kutu içine poşete sarılarak yerleştirilmiş, daha sonrasında kutu tamamen bantlar ile kapatılıp, tekrar bir poşete tamamen sarıldı ve en son tekrar ağzı sıkıca bağlı bir poşete konulmuştur. Fakat buna rağmen gişe yetkilisi daha poşeti incelemeden uygun olmadığına karar verdi ve zorla 2 adet poşeti 30 TL'ye sattılar. Bu firmadan şikayetçiyim.